GO Reisiajakiri 95 – Juuni 2022

Kordumatud fotomatkad

JUHTKIRI

Go Travel 30

Eesti turism on viimastel aastatel pidanud mitut ümmargust juubelit. Mõni tähtpäev on jäänud koroona varju, aga mõnda saame nüüd täiel rinnal tähistada. Pidu!

Esimesed eestlaste uueaegsed turismifirmad loodi 1988. aastal. Nendeks olid konsultatsioonikeskuse Mainor juures tegutsenud reisibüroo, mille loojaks Jüri Rebase ja Aivo Takise Estravel. Esimeste hulgas olid veel Jalomatkad, Raeturist, Dagö, Estonian Travel.

1990 loodi Eesti Vabariigi Riiklik Turismiamet ja Eesti Turismifirmade Liit (ETFL, uue nimega Eesti Turismi- ja Reisifirmade Liit). Turism sai sündivale riigile ja tema ettevõtjatele märkimisväärseks valuutaallikaks ja paljudele kodanikele vaimse avardumise üheks oluliseks võimaldajaks.

Esimene turismimess Tourest toimus aastal 1991. Eestlased olid toona veel vaesed, aga pärast pikka okupatsiooniaega tahtsid hirmsasti reisida. Ükskõik kui tagasihoidlikult ja askeetlikult, oma vorstid ja viinad kohvris, aga himu võõraste maade järele oli suur.

Go Traveli eelkäijaks oli reisibüroo Cassandra, mille asutajaks ja omanikuks oli haridustegelane Avo Meerits, kes pani ettevõtte 1992. aastal püsti koos oma soomlasest sõpradega. Cassandra alustas väga selge incoming-firmana, see tähendab, et see tegeles välismaalaste – soomlaste – Eestisse toomisega.

Siis liiguti edasi outgoing’u suunale ehk hakati eestlasi välismaale viima. Esimestel aastatel olid tuntud Cassandra bussireisid Prantsusmaale, Ungarisse, Peterburi, Tšehhimaale, Itaaliasse. Populaarsed olid eakate reisid, üheks hitiks tuur „Vana hea Rootsimaa“. Väga paljud kooliõpilased käisid esimest korda välismaal Cassandra klassiekskursioonidega.

Aastal 2005 astus omanike ringi Go Group ja võeti kasutusele kaubamärk Go Travel Cassandra. Paari aasta pärast sai meist lihtsalt Go Travel. 

Praegu tegutseme kuues Eesti linnas ja üle riigi pakub teile reisiteenust 25 töötajat, kelle keskmine tööstaaž on 12 aastat. Osa kolleege on meiega olnud üle 20 aasta, need inimesed armastavad oma ettevõtet.

See on uskumatult lahe ja professionaalne kamp, kes leiab häid reisimislahendusi igale maitsele, igal pool maailmas, igal ajal.

Reisige koos Go Traveliga!

Tiit Pruuli, Go Traveli nõukogu esimees

Selles numbris