Automatk Texasesse

Eelmises ajakirjanumbris oli juttu USA Kesk-Läänest, seekord jagab rännumees Väino Laisaar muljeid võimsast kogemusest Texases, kummituslinn Terlingua erilisest atmosfäärist ning hiigelsuurest Big Bendi rahvuspargist, mis kihab kõikvõimalikest eluvormidest.

Teise aprilli pealelõunal avas lennuk ukse ja olimegi sõpruskonnaga Dallases. Sõber Herbert Murd oli juba mõni aeg varem kohale jõudnud ning ootas meid naerulsui lennujaama uksel. Varasem saabumine tähendas ühtlasi seda, et Herbert oli jõudnud mitmetunnisest järjekorrast hoolimata meie värske rendibussi asjad korda ajada ning meil ei olnudki enam muid asjaajamisi, kui oma kompsud valge 12-kohalise Chevy Expressi pagasiruumi mahutada ning teele asuda. 

Ees ootas väheste peatustega 14-tunnine sõit Texase läänealadele. Tõsi, ilmakaari jagub sellesse hiigelsuurde riiki tavapärasest rohkem ning seetõttu kasutavad kohalikud meie sihtpunktiks oleva regiooni kirjeldamiseks väljendit far west. Sealsamas kaugel läänes ootasid meid kaks äärmiselt huvitavat ja südamelähedast sihtpunkti: hiigelsuur Big Bendi rahvuspark ning salapärane kummituslinn (Ghost town) Terlingua. 

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.