Wilpattu pisarad

Fotoharrastaja Jüri Etverk külastas veebruari lõpus ja märtsi alguses Sri Lankat ning liigirikast Wilpattu rahvusparki, püüdes kaadrisse erilised hetked sealsest loodusest ja liigirikkusest.

„Kui ema-isa pidid tööle minema, siis nad kõndisid koos küll peatusesse, aga läksid eri busside peale, et rünnaku korral jääks lastel üks toitja alles,“ selgitas laagritöötaja kodusõjaaegset lapsepõlve.

Eile algas Ukraina sõda ja kuigi oleme 6500 kilomeetrit Vene terrorist eemal, siis räägime kohalikega sõjast – teemast, mida nad kahjuks 30 aastat kestnud kodusõja tõttu liiga hästi tunnevad. Siin tähistaeva all kumbuki puu juurtel ekvatoriaalvööndi palavuses istudes, taustaks paabulindude hõiked ja laagrilõkke praksumine, peaksime keskenduma järgmise päeva safari planeerimisele, aga peame rääkima ka „toas olevast elevandist“.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.