Jüri Etverk: „Fotod aitavad mul lugu rääkida.“

Enamiku osa aastast istub tuhande töötajaga Go Groupi tegevjuht Jüri Etverk Balti jaama kontoris sundasendis laua taga ja silmitseb Exceli tabelit. Siis aga haarab ta fotokaamera ja kaob loodusesse. Uurisime Jüri käest lähemalt, mis asju ja miks ta seal ajamas käib.

Jüri tõdeb, et fotograafia on tema jaoks mõnes mõttes paratamatu valik enda väljendamisel. „Ühest küljest on foto hea ravim halva mälu vastu – pildistades jäävad asjad paremini meelde. Teisalt on see hobi minu jaoks ainus võimalus osaleda loovtöös. Kui mul oleks muid andeid, näiteks oskaksin laulda, raamatuid kirjutada või maalida, siis tõenäoliselt teeksin seda. Neile, kel pole käelist osavust või muusikalist kuulmist antud, on pildistamine hea võimalus tehniliste abivahenditega oma loomingulisust välja tuua. Kui minu lood, mida fotodega ilmestan, inspireerivad kedagi teist reisima, maailma hoidma või lihtsalt meelelahutust pakuvad, siis ka see on äge,“ kirjeldab Jüri pildistamise loomingulist poolt.

Fotohuvi tekkimist suudab Jüri väga täpselt paika panna. „Mäletan esimest pilti, kus fokuseerisin subjektile, hoidsin päästikut ja seejärel rekadreerisin pildi. Aasta oli siis 2005 ja pildistatav mu oma laps,“ sõnab Jüri. Neli aastat hiljem kinkisid kolleegid talle kümne tööaasta täitumisel fotomatka Jarek Jõeperaga, kes mõnda Jüri pilti vaadates julgustas seebikarbi asemel peegelkaamera soetada ja oskusi edasi arendada. 2011. aastal rongiga läbi Siberi sõites oli Jüril kaasas juba esimene kaamera, mille nuppude kruttimise mõjust ta juba enam-vähem aru sai.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.