GO Reisiajakiri küsib

Soovitage palun suviseks kulgemiseks kolm matkarada Eestis või lähinaabrite juures.

Tiina Rekand, harrastusrattur

Põnev koht matkamiseks Lõuna-Eestis on Piusa ürgoru matkarada. 15-kilomeetrisel rajal on imekaunid liivakivipaljandid ja Eesti kõrgeim liivakivipaljand Härma Mäemine müür ehk Keldri müür. Omajagu kulgeb rada ka üles-alla, seega tõusumeetreid koguneb. Lisaks on rajal mitu vana veskikohta. Rada saab läbida nii jalgsi kui ka rattaga. Kuigi soovituslikult algab rada Vastseliina piiskopilinnuse varemete juurest, siis on see kaunis läbida ka teistpidi.

Lühike, 4,5 kilomeetri pikkune rada on Alatskivi lossi juures, kus saab lisaks lossile näha lossiparki, hirveaeda, truuduse tamme, lambasilda, Kalevipoja sängi, Veskijärve ja Lossijärve. Ilusa looduse ja nõudliku maastikuga on ka Karula rahvuspargi rajad ja Ähijärve ümbrus.

***

Tõnu Jürgenson, elukutseline matkaja

Mina soovitan suvel matkata mereäärsetel radadel või hoopis Eesti saartele minna, näiteks Hiiumaale, Saaremaale või Vormsile, sest suvi ja meri sobivad kokku. Ka Põhjaranniku matkarajad on väga ilusad. Mereäärsetel radadel on oma eelised, nimelt ei kiusa mere ääres sääsed.

Kui vaadata naaberriikide suunas, siis Repovesi rahvuspark Soomes on üks kindlatest soovitustest, seal on täiesti ebaeestilik kaljune maastik, väga palju erinevaid järvi, kus saab kanuutada, ja matkaradu, mis kulgevad üles-alla ja pakuvad tohutult ilusaid vaateid. See on veidi enam pingutust nõudev matkarada ning vabalt võib juhtuda, et õhtuks oled kulgenud ainult 10 kilomeetrit. See ei ole ka Helsingist väga kaugel, umbes 195 km, nagu Tallinna-Tartu vahemaa.

Kolmanda soovitusena pakuksin välja Gauja rahvuspargi ja ürgoru Lätis. Seal on jõgi suure algustähega, sellist Eestis pole, väga võimas loodus koos 800 meetri pikkuse liivakivipaljandiga (võrdluseks: Eestis on liivakivipaljandit 110 meetrit, valget liivakivi on Eestis ainult Peetri jõe ürgorus).

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.