Hard Perk – mees, kelle purjeka mastiks on New Yorgi laternapost!

Eesti mees Hard Perk on kaheksameetrise purjekaga „Lian“ üksi maailmameredel. Maris Pruuli rääkis selle hulljulge „merehulgusega“ natuke tema tegemistest, mõtetest ja taustast.

Milline on su eelnev purjetamiskogemus, kas hakkasid purjetama juba lapsena?

Pärnu poisina sattusin purjetamise juurde juba algklassides. Juhtus aga kurbnaljakas lugu, et olles koos paari poisiga terve talv teooriatundides käinud, kadus meie treener purjetamise ajaks vaateväljast. Käisime teda kevadel küll Vana-Pärnust purjetamise kuurist otsimas, aga tulutult. Tema nime me ka ei teadnud ja lõime asjale käega. 

Alles 2010. aastal, kui olin mitu aastat purjelauaga tegelenud ning töö ja kõva tuule ilmad kuidagi klappida ei tahtnud, sähvatas mõte, et kui äkki uuriks seda purjetamise teemat. Raamatutest või kusagilt oli tekkinud mingi udune unistus purjekaga üle mere purjetamisest ja kuna mõned tuttavad Tallinnas Pirital purjetamisega tegelesid, siis tegin ühele neist telefonikõne, palvega mind merele kaasa võtta. Teadmised olid suhteliselt null, olin seni vaid paaril korral paaritunnisel lahetiirul käinud. Veidi heidutas seegi, et laevasõitudel kippusin kergesti merehaigeks jääma. Aga uudishimu võitis ja sõrm oli antud.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.