Go Reisiajakiri 82 – Veebruar 2020

Suuskadel LÕUNANABALE

JUHTKIRI

Head GO Reisiajakirja lugejad!

Anname teada, et eriolukord on ka meie ilmumisgraafikut muutnud. Aprillikuu number ilmub seekord kaksiknumbrina mais.

Suur aitäh mõistva suhtumise eest! Püsige terved!

***

Kogu aeg toimub

Eesti matkamaastik on viimasel ajal meeldivalt kirju. Siin on häid sooritusi väga erinevatest sektoritest, automatkajatest kuni rabas käijateni, tõsistest mägironimistest kuni meelelahutuslike ja seltskondlike vabaõhuüritusteni. Igal on oma roll meie füüsise ja vaimuelu korrastamiseks.

Mis siis lähiajal toimumas on?

Eesti alpinistid tahavad taas tallata vanu-uusi radu Tadžikistanis. Aga jälle on kõneks võetud ka Džomolungma. Paras hetk on küsida, millal jõuab esimene eestlanna maailma kõrgeima mäe tippu?

Motomehed on endiselt nostalgiamatkadel kunagise N Liidu avarustel. (Taas)avastamist seal jätkub.

Ka avamerepurjetajad ei hulbi niisama. Arno Hirtentreu lõpetab neil päevil oma ümbermaailmasõitu, uued kaugsõitjad on juba teel. Eestlaste purjekas Like a Breeze tuuritab uhkelt Vaiksel ookeanil. Uku ja Maibi Randmaa ei jõua üles lugeda oma mereraamatuga seotud avalikke esinemisi nii Eestis kui ka kaugemal. Toredasti kirja pandud lugu, kuidas mees on üksinda ookeanil ja naine toetab teda kaldalt.

Ka telematkad jätkuvad. Lisaks paljale porknale on sealt loota ka vähe maitsekamaid vilju. Äsja saime kaasa elada Ehh-Uhhuduuri jalgrattureile Lõuna-Ameerikas. Omamoodi põnevas sotsiaalses võtmes oli lahendatud Ken Saani merereisisaade „Üle parda“ ETV-s.

Just alustas tegevust Teliale kuuluv Inspira telekanal, kus näeb Admiral Bellingshauseni teekonda Antarktikasse. See on kümneosaline populaarteaduslik saatesari, kus räägitakse eelkõige ajaloost, geograafiast, merebioloogiast, looduskaitsest, mereohutusest ja muust sellisest, mille jälgimiseks peab mõistma sõnu ihtüoloog, baromeeter, geneetika jne. Reisil osalenud enam kui kakskümmend teadlast ja merendustegelast toovad vaatajateni teadmisi sellest, kuidas tekivad lained, kuidas rändavad linnud üle mere, mida saab teha allveerobotitega, kuidas päästa uppujat ja palju-palju muud tarkust.

Tulemas on ka kvaliteetset meelelahutust. Kevadhooajal seiklevad kaks kanget – Teet Margna ja Kristjan Jõekalda – Jaapanis ning sügishooajaks viib GO Travel mehed Taga-Kaukaasiasse. Neil on plaanis osaleda kuuehäälses georgia meeste laulukooris, ekselda ristiusu esisajandite katakombides, harida oma keha hamamis, püüda ronida ühe kõrge mäe otsa ning maitsta seal Armeenia brändit ja Kaukaasia šašlõkki.

Just nii värvirikas see matkaelu ongi.

Tiit Pruuli

Selles numbris