Isad ja pojad mägedes ja orgudes

Hando Sinisalu on juba neli suve käinud poja ja sõpradega nädalastel reisidel, mille keskmes on mägimatk. Oma loos toob Hando välja Norra, Püre­neede, Georgia ja Kõrgõzstani reiside võrdluse nii kulude, raskusastme kui ka üldise eluolu suhtes ning annab soovitusi teistele matkahuvilistele.

Ülevaade

Reisid on olnud ülesehituselt sarnased: kestus umbes üks nädal, mille sisse jääb paaripäevane matk, lisaks veel päev-paar linnapuhkust ja kohaliku kultuuriga tutvumist. Reisiseltskond on kolme- kuni viieliikmeline, teismelised poisid ja nende isad.

Kuna selles vanuses poistel on kogu aeg hundiisu, siis toidu arvelt kokku ei hoia. Ööbimised on enamasti lihtsates hotellides, soovitatav hinnatase on suurusjärgus 20 eurot inimese kohta.

Reisi puhul on kõige olulisem tutvuda piirkonna looduse ja kultuuriga, matka raskusaste on keskmine – mitte üle 8–10 tunni päevas liikumist, mägedes tehnilist alpinismi ei harrasta. Kõrgusvahemikud on jäänud 3000–4000 meetri kanti.

Kokku oleme niimoodi reisinud neljal järjestikusel suvel.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga