India – vaikuse müra

India kohta kuuleb vastakaid arvamusi – on inimesi, kellele see riik on jätnud kustumatu mulje, kuid sama palju ka neid, kes vannuvad, et ei naaseks sinna enam kunagi. Andre Põlm külastas New Delhit ja Goa rannikut.

Ükskõikseks ei jäta see Briti impeeriumi endine koloonia kedagi. Oma iseseisvuse võitis India alles 1947. aastal. India koosneb 28 osariigist, kus elab kokku üle 1,3 miljardi elaniku ning neis räägitakse 27 eri keelt ja dialekti kuuest keelerühmast. Pole ime, et India külastajad niivõrd eripalgeliste kogemuste osaliseks saavad. Meie reis viis vaid kahte piirkonda, New Delhisse ja Goale, kuid sellest piisas täiesti vastakate kogemuste saamiseks. India osariigid on nii eripalgelised, et nende elanikel on tihti omavahel suhtlemine sama keeruline kui eestlasel ja hindul, ühise keelena kasutatakse inglise keelt, mida kõik loomulikult ei räägi. Kõike eelnevat arvesse võttes ei saa ma öelda, et olen käinud Indias – ma olen käinud Delhis ja Goas.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga