Ainulaadne Seišellide saarestik

Seišellid on tõeline turismiparadiis ja seetõttu on mul selle saareriigi vastu olnud alati kahetised tunded. Sealsed rannad on ühed kauneimad maailmas ning saarte loodus täis haruldasi taime- ja loomaliike. Teisalt on sõna turismiparadiis olnud minu jaoks reisisihtkoha juures alati veidi heidutav märksõna. Eeltöö tulemusena leidsin, et turismiga kaasnevad negatiivsed mõjud ei ole Seišellide ilu varjutanud ning selle saare­riigi looduses on veel piisavalt ruumi nii omal käel seiklemiseks kui ka inimtühjade randade loodusilu nautimiseks.

Kuuludes küll Aafrika koosseisu, asuvad Seišellid täiesti üksi ja eraldatuna keset India ookeani. Lähim koht Aafrika mandril asub Somaalias ja seegi enam kui 1300 kilomeetri kaugusel. Riigi 115 saart on laiali pillatud väga suurele alale ja seetõttu on saarestiku läbimõõt kirdest edelasse rohkem kui 1000 kilomeetrit. Kui räägitakse Seišellidest ja sinna reisimisest, peetakse eelkõige silmas Graniidisaari, kuhu kuuluvad pea pooled Seišellide saartest ja kus elavad kõik sealsed elanikud. Ülejäänud saared kuuluvad „Outer Islands“-rühma ja on korallitekkelised. Need saared on kauged, inimtühjad ning seal käib ka väga vähe turiste. Ainuke viis sinna reisimiseks on rentida jaht või laev, mis on mõistagi hirmkallis, ja nende külastamiseks tuleb varuda palju aega. Nende saarte sekka kuulub ka müütiline Aldabra atoll, mida nimetatakse ka India ookeani Galápagoseks. Atolli loodus on väga eriilmeline ning on inimtegevusest sisuliselt puutumatu.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga