Namiibia – Aafrika algajatele

Kui õige Aafrika ükskord enda haardesse võtab, siis enam tagasi-teed ei ole. Just nii on juhtunud ornitoloog Leho Luigujõega, kes võtab iga paari aasta tagant ette reisi Aafrikasse, sest see manner tõmbab eriliselt. Seekord oli sihtkohaks Namiibia.

Aastal 2006 õnnestus mul osa võtta välitöödest, mis toimusid Ida-Saharas Ras Shukeiri lähedal, kus me jälgisime radariga sealset linnurännet. See oli ühtlasi minu esimene tutvus Aafrikaga. Meil oli seal välitööde juht nimega Ole, kes oli kõva Aafrika-spetsialist ning kes väitis, et õige Aafrika algab ikka sealt, kus mustad mehed ringi jalutavad, ning kui sinna välja rebida, siis oled kadunud mees, kuna see Aafrika enam lahti ei lase. Oli ta nüüd prohvet või mitte, aga nii see juhtunud ongi.

Umbes iga paari aasta tagant oleme sõpruskonnaga ette võtnud retki Aafrika eri paikadesse, alustades Etioopiast ning lõpetades Lõuna-Aafrika Vabariigiga. Reisiplaanid teeme ise, mis võtab tavaliselt terve aasta. Et suurimat vabadust nautida, on meie liikumisvahendiks üldjuhul katusetelgiga rendiauto. Eks see ole tingitud ka sellest, et paljud meie seltskonnast on bioloogid, kes väga mööda nööri käia ei taha ning kelle liikumine ja päevane ajakasutus võib olla ettearvamatu ega sobi valmis reisipakettidega.

Viimase Sambia (endine Põhja-Rodeesia) retke jätkuks oli meil esialgne plaan liikuda edasi Zimbabwesse (endine Lõuna-Rodeesia), kuid sealsete keeruliste olude sunnil pidime kava muutma ja seda väikeste vaidluste tulemusel Namiibia kasuks.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga