Jordaania

Jordaania ajalooline linn Petra oma kivist väljaraiutud hoonetega on disainer Jaanus Sakkist eriliselt tõmmanud juba lapsepõlvest peale. Hiljuti avanes tal võimalus unistus teoks teha ning Jordaanias ringi rännata.

Silmad kipitavad higist, päike on ere ja põletavalt kuum. Võitlen oma särgi eest, et mitte palja ülakehaga hotelli tagasi minna. Olen reisinud elu jooksul päris palju ja aeg-ajalt sikutatakse ikka ühele või teisele poole, enamasti eesmärgiga midagi näidata või müüa. Pean tõdema, et esimest korda hoitakse minu särgist hammastega kinni ja rebitakse seda võrdlemisi suure järjepidevusega. Rebija on hamar, nagu kohalikud teda kutsuvad, meie keeles tähendab see eeslit.

Olen jõudnud Petrasse – kohta, mida olen unistanud näha juba mõnda aega –, saladuslikku linna, ajaloolisesse kaljulinna Jordaanias. Kui esimese hooga maailmakaart silme ette ei tule, siis olgu öeldud, et Jordaania on ümbritsetud selliste riikidega nagu Saudi Araabia, Iisrael, Palestiina, Iraak ja Süüria.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga