KROONIKA

Maailmarändurite klubis räägitakse Djiboutist

Maailmarändurite klubis aadressil Kooli 7 esineb 11. veebruaril kell 18 Ruslan Aizatulin, kes räägib aastavahetusest Aafrika idaosas asuvas Djiboutis, mis on üks maailma vähem külastatavaid riike.

Enamiku riigi pindalast katavad kõrbed ja mäestikud, kus elavad relvastatud Afari hõimud. Ruslan matkas oma sooloretkel 70 kilomeetrit läbi kõrbe ja külastas Afari asulaid riigi kaugeimas servas. Matka lõpus tuli läbida Abbe järve kuivanud org oma ebatavaliste pinnareljeefidega, mis on olnud võtteplatsiks ka 1968. aastal loodud kultusfilmile „Ahvide planeet“. Olete väga oodatud osa saama haaravast filmi- ja seikluste õhtust!

Sissepääs 3 eurot, pakutakse ka kuuma teed ja kohvi.

***

Loengud algajale alpinismihuvilisele

Alates 2020. aasta jaanuarist saab Tallinnas Telliskivi loome-linnakus kuulata kümmet alpinismiteemalist loengut. 

Kogenumad alpinistid räägivad algajamatele mägedest, julgestusest, ohutusest, meditsiinist ja varustusest. Loengud toimuvad MTÜ Mondo seminariruumis aadressil Telliskivi 60a.

Lisainfo: alpinism.ee

***

Eesti meistrivõistlused mägironimistehnikas

Eesti Matkaliit, Alpiklubi Firn ja RONI kutsuvad osalema Eesti meistrivõistlustel mägironimistehnikas. 

Võistlused toimuvad Kohtla-Nõmme kaevanduspargi territooriumil ja selle ümbruskonnas 23.–24. mail 2020. Mida varem registreerida, seda soodsam!

Lisainfo Facebookis: EMV Mägironimistehnikas 2020

***

Veebruaris toimub järjekordne Tourest

Järjekorras juba 29. rahvusvaheline turismimess „Tourest 2020“ toimub 7.–9. veebruarini Eesti Näituste Messikeskuses.

Nagu ikka, on Tourestil palju võimalusi igale maitsele, „Global Village’is“ tutvustavad eri riikide esindajad oma kodumaad, „Reisiklubis“ kuuleb põnevatest sihtkohtadest ja seminarialal „Reisi ABC“ programmis saab praktilist infot reisimiseks maailma eri paikadesse ning muidugi leiab sooduspakkumisi reisimiseks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *