Kagu-Aasia – kohalik kohtub sisse tooduga

Toomas Tiivel tutvustab­ Kagu-Aasia toite ja napse.­ Kuna Kagu-Aasias on toidukultuur äärmiselt oluline, siis keskendub autor enne ülevaadet napsidest põhjalikult ka kohalikule toidulauale.

Kagu-Aasia riikide (Birma / Myanmari Liidu Vabariik, Tai Kuningriik, Kambodža Kuningriik, Vietnami Sotsialistlik vabariik, Laose Demokraatlik Rahvavabariik) territooriumil on kunagi olnud võimsad kuningriigid, nagu näiteks sajandeid Kagu-Aasia kõige võimsam impeerium Khmeeri riik 12. sajandil pealinna Ângkôri suurejooneliste valitsushoonete ja templitega. Lan Tšangi kuningriik (miljoni elevandi maa) asus praeguses Laoses ja Tais. Kuningas Anawrahta juhtimisel lõid birmalased 1044. aastal võimsa Pagani kuningriigi. Tai kuningriigi pealinn oli Sukhothai kuni aastani 1350, seejärel Ayutthaya. Selle valitseja kuningas Rama Thibodi I lasi end kroonida kogu riigi kuningaks. 15. sajandil laienes Ayutthaya Birma ja Malaisia suunas ning  hävitas sellega ka khmeeride Ângkôri.

Vietnami territooriumil asus võimas Tšampa kuningriik. Nimi Indohiina on selle piirkonna jaoks üsnagi paljuütlev nimetus, on need alad ju kahe suure ehk India ja Hiina riigi naabruses ja mõjualas.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga