Tanel Tuuleveski suuskadel Antarktikas

Alpinist Tanel Tuuleveski 940-kilomeetrine soolo suusaretk Antarktikas tõestas, et selliste polaarmatkajatest maailmanimede ritta, nagu Mike Horn, Børge Ousland, Bengt Rotmo ja Timo Palo, mahub lausa mitu eestlast. Tanel rääkis kahe Tiiduga (Tiit Pruuli ja Tiit Riisalo) kohe pärast Eestisse saabumist eneseületusest, üheksatunnistest suusapäevadest ja muidugi motivatsioonist, mis ta Antarktika lumeväljadele pooleteiseks kuuks üksinda suusatama viis.

17. jaanuar 2020. Tanel Tuuleveski on üle-eelmisel päeval Tallinna lennujaamas maandunud ning veel ei ole päriselt talle endalegi kohale jõudnud, et see eriline matk on nüüd edukalt selja taga.

Tiit Pruuli (TP): Poolteist päeva oled nüüd Eestis tagasi. Habe ajamata, polaarpäevitus kenasti peal. Kas oled aru saanud, millega hakkama said?

Tanel Tuuleveski (TT): Ei ole tegelikult, reisi lõpetamisega on olnud nii palju tegemist ja tean, et kohanemine võtabki palju aega. Naine ei lubanud habet ära ajada, nagu uus mees oleks kodus. (Naerab.)

TP: Hakkame siis algusest peale. Kuidas inimesele tuleb üldse pähe idee niisugune matk ette võtta?

TT: Selle pani mulle pähe norrakast polaarmatkaja Bengt Rotmo, Tiit Riisalo teab teda ka. See juhtus kaks aastat tagasi matkal Patagoonias, Bengt oli meil grupijuht ja siis ühel päeval telgis ta lihtsalt ütles mulle, et kuule, sa võiksid soolosuusatada lõunapoolusele. Ma ei olegi üle küsinud, miks ta seda üldse soovitas, aga loomulikult on ta kõva polaarmatkavana. Tundsin ennast kõrvust tõstetuna, kui ta mulle selle ettepaneku tegi. Sealt see asi alguse sai, olin kohe konksu otsas.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga