Go Reisiajakiri 67 – August 2017

Ameerika RAHVUSPARGID

JUHTKIRI

Rohkem seiklust!

On suvi, parim aeg seiklemiseks. Aeg, mil isegi tõsimeelne eestlane võib lubada endale natuke pöörasust.

Kaks noort neidu Mari tamm ja Keiti Väliste otsustasid sel suvel hääletada. Mitte mööda maanteid nagu normaalsed inimesed, vaid mööda merd, läbi Euroopa kuni Portugalini. Lihtsalt astuvad laevameeste juurde ja küsivad, kas saaks nende alusega veidi edasi sõita. Esmalt viis Go Groupi jaht Sylvia tüdrukud Muugale, kust mindi suure kaubalaevaga Hollandisse. Edasi juba väikeste sutsude kaupa väikeste purjekatega. Kus sadam, seal kodu, kus laev, seal öömaja. Cool, tõesti cool!

Jalgrattaga ümber maailma tiirutanud Raimo Laosma hakkas taas väntama, sel korral Kaplinna poole. Tühised 15 000 kilomeetrit. Peaks aasta lõpuks tagasi kodus olema.

Helilooja ja automatkaja Peeter Vähi plaanib uut pikka ja tõsist retke, seekord mööda Venemaa vähekülastatud piirkondi Magadanist Hakassiani.

Ümber maailma purjetanud Imre Aljas avaldas oma reisist raamatu, mille esitlemisel Pärnu jahtklubis ütles, et tema järgmiseks unistuseks on lend Kuule.

Seda heade hullude nimekirja võiks pikalt jätkata.

Seiklus tähendab mitut asja. See tähendab julgust, et teele minna, julgust, et riskida. See tähendab nuputamist ja otsimist, et leida midagi erilist, ebatavalist, sest bussisõit Tallinnast Tartusse pole ju mingi seiklus. See tähendab ka midagi natuke meeletut ja veidi kerglast, et saavutada mõnus erutusseisund.

Jah, seigelda võib tuhandet moodi - matkates, surfates, lennates, motikaga kihutades, aga üldjuhul pole see patt. Või kui patt, siis magus patt, mis annab toreda energialaksu edaspidiseks. Seiklushimuliste aitamiseks on välja mõeldud ajakirjad, telesaated, reisibürood. Aga kõige mõnusam on ikkagi luua ise üks omaenda unikaalne seiklus. Selline, mille sarnast veel keegi teinud ei ole.

Tiit Pruuli

Selles numbris