Purjelaeval Panamast Papeeteni

Jätkame Jaan Tätte erilise mereseikluse tutvustamist läbi Jaani enda sule, lugu sai alguse eelmises GO Reisiajakirja numbris.

8. märts. Tormine naistepäev

08.00 Vaht lõppes. Kõige tähtsam, et endiselt põrutame keskmise kiirusega 9,5 sõlme, saime kätte ka reisi tippkiiruse − 15 sõlme. Päikesetõusu etendus venis, kuigi pidi algama 06.05. Olime ennast ilusasti sättinud kokpitti seda ootama, nägudega ahtri poole, kohv ja võileivad ees. Aga taevaserv oli pilves ja vaatemäng algas 15 minutit hiljem, aga oli vaatamist väärt − jälle nagu lapse joonistusel, ilusad kuldsed kiired ringiratast ümber päikese. Üldiselt sõidame lainest natukene kiiremini, aga iga 10 minuti järel tekib olukord, kui voor takerdub eesolevasse lainesse ja tagant tulev laine rullub üle ahtritrepi kokpiti põrandale, ujutab selle korraks üle ja siis on rooli taga istudes tore varvastega plätserdada soojas ookeanivees. Ühtlasi jätsime ära hommikused rähklemised ehk võimlemise, kuna võimla põrand on märg. Tuul on 8 ja 10 m/s vahel, pooltagant, meie liigume 9 ja 11 sõlme vahel. Taevas on üksikud rünkpilved ehk cumulus'ed. Lained on kohati juba viis meetrit, potisinised ja valgete harjadega. Aga kokkuvõttes on meri pigem sõbralik. See oleks teisiti, kui peaksime vastutuult krüssama. Täna on plaan habe ära ajada, kuna see juba sügeleb ja vuntsi nurgad ulatuvad suunurkadesse.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga