Puhkus Made in Japan

Jaapani pikk ajalugu, nüansirohke kultuur, mitmepalgelised põimunud usundid, rahvastiku tihedus ja mõistagi kõrgtehnoloogiline majandus pakuvad selle eksootilise maa külastamiseks sadu spetsiifilisi põhjusi. Aga kõike foonina võttes võib minna sinna eeskätt puhkama. Kuna Eestis toimivad peaaegu otselennud mitmesse Jaapani suurlinna, loob see hea võimaluse reisiks läbi saareriigi. Just turistina kogetut siinkohal jagamegi.

Alustasime oma kahenädalast reisi Osakast. Sealt kulgesime Kyotosse, siis Takayamasse, seejärel läbi Jaapani Alpide ning Fujiku kõrgendiku lõpuks Tokyosse. Oli hea plaan jätta Tokyo oma reisi lõppu n-ö apoteoosiks. See linn oma mastaabi ja mitmekesisusega pakkus kõike seda üheskoos, mida võib leida New Yorgist, Washingtonist, Pariisist, Sydneyst või Singapurist eraldi. Kuna kohale jõudes röövis lennuväsimus ja ajavahest tekkiv uus unerütm meilt niikuinii ühe päeva, siis ei pidanud seda aega ohverdama Tokyo arvelt.

Maikuu teises pooles oli kirsside õitsemisaeg küll läbi, ilm aga mõnusalt päikeseline, nagu harva Eestis südasuvel. Heledat nahka trendikaks pidavad jaapanlannad eelistavad end päikese eest kaitsta siiski päevavarjude, kübarate, prillide ja pikkade varrukatega. Lisaks katavad nii naised kui ka mehed sageli näo marlimaskiga, et vältida piisknakkuse levikut. Lühikestes pükstes ja plätudega näeb liikumas vaid turiste, kohalike riietumisstiil on konservatiive – valge triiksärk, must ülikond või kostüüm ja kingad koolilastel ning ametnikel. Noormeestel vabal ajal teksad, T-särk, neiudel väljapeetud kleit kampsikute, sallide või jakkidega. Tokyos võib aga kohata kõikvõimalike subkultuuride ja moetrendide esindajaid, mistõttu vaatepilt on märkimisväärselt põnevam.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga