Üks eriline KALARETK

Allan Kaldoja väisas meeldiva kollektiivi koosseisus Sahha vabariiki, tuntud ka Jakuutia nime all. Peamine reisisiht oli R.A.A.A.M-teatri „Libahundi” gastroll, lavastajaks andekas jakuut Sergei Potapov. Gastroll osutus üliedukaks, seda kajastasid nii televisioon, raadio kui ka kirjutav press, etendust nautis kaks täissaali kestvate ovatsioonide saatel. Toimus ka kõrvalprogramm, millest ühe ööpäeva täitis kalaretk.

 

Seisame hotellitrepil ja lehvitame armsatele inimestele „Libahundi” trupist, keda bussike kodu ehk esialgu Jakutski lennujaama poole sõidutab. Olgu öeldud, eesti näitlejad on nüüd jakuudi staarid ja seda kõige paremas mõttes. Aga lahkumisevalu tuleb leevendada ja korralikud inimesed lähevad sellisel hetkel muidugi kalale. Ehkki enamik siiajäänud eestlastest pole kunagi kalal käinud, on kõik korduvalt kala näinud ja järelikult pädevad osalema telesaate „Jaht ja kalapüük Jakuutias” eriseerias, et tutvustada Euroopa moodsamaid püügivõtteid ning valmistada traditsiooniline eesti kalasupp.

Meeskond koguneb, asume teele. Leena on jõgede seas maailma võimsamaid ja need ei ole tühjad sõnad. Hetkel on jõgi siin Jakutski ümbruses veel jääs. Meie ületame Leena mööda jääteed kohas, kus jää paksus on poolteist meetrit. Keset jõge ohverdame meie peamise hoidja ja juhtija Aiaali õpetusel jõevaimule mõned pannkoogid, teed ja piima. Aiaal on Jakuutia teatriliidu esimees. Antennide kalibreerimise mõttes annab üritusele vägevust Jakuutia sideministri saabumine. Kiire teejoomine turismibaasis ja olemegi jõe peal kesk laia valget avarust.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga