Kadõrov ehitab Groznõist endale mälestusmärki

Tšetšeenia valitseja Ramzan Kadõrov pole esimene ega viimane türann, kes tahab enda mälestuseks jätta ilusa linna. Venemaa provintsilinnade mastaabis paistab tšetšeenide pealinn Groznõi selles mõttes silma.

 

Mošeed, pargid, promenaadid, kesklinna läänelikud kohvikud ja barber-shop'id, kummisegukattega (!) rattateed ning muidugi oma city koos kolme pilvelõhkujaga (ühes neist hotell, kus saab toa isegi saja euro eest) – pealtnäha näeb välja täitsa nagu Põhja-Kaukaasia pealinn. Ainult et kuidagi elutu on see kõik. Kõik tundub nagu fassaad tegelikult elule, mis toimub kuskil mujal. Kõrvalasuva Dagestani pealinna Mahhatškala pole pooltki nii suurejooneline, aga see-eest tunduvalt elavam.

Kindlasti on sõdadejärgne (suuremat sõda peeti vaheaegadega 1994–2003, ametlikult lõppes Kremli poolt terrorismivastaseks operatsiooniks nimetatu alles kaheksa aastat tagasi) Groznõi tagasi võitmas neile varem  kuulunud kõige rohelisema Põhja-Kaukaasia linna tiitlit.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga