PÕNEV ELU PAADIL

Liveaboard ehk pardnik, paadielanik, paatnik, aluslane… heal lapsel mitu nime. Selliste nimedega kutsutakse vagabunde ja reisiselle, kes on otsustanud ennast pikemalt sisse seada mootorpaadil või purjejahil. Täpsemat eestikeelset vastet mõistele liveaboard hetkel ei leidugi, sest koduseid eestlasi, kes maailmameredel ujuvalustel oma igapäevaseid toimetusi teevad, on paremal juhul ehk kümmekond.

 

Liveaboard'ideks kutsuvad end ka Martin ja Mariana, kelle 39-jalasele Dehler-marki purjejahile me abikaasaga aprilli lõpus astume. Jaht on terve Vahemere talvise perioodi vaikselt loksunud Kagu-Sitsiilia sadamas Marina di Ragusas, mis on liveaboard'ide seas tuntud just soodsa ja mugava talvituskohana ning aktiivse kommuunielu poolest – niipea kui talvise off-season'i soodustused aprilli lõpus läbi saavad, suundub purjetav kogukond mööda Vahemerd ja maailma ookeane laiali selleks, et tihtipeale juba hilissügisel kodusesse sadamasse naasta. Seltskond on omavahel tuttav, enamgi veel, tihedalt vennastunud – ja nii broneeritakse sageli juba järgmise talve kaikoht varakult ette, et tuttavate naabritega kõrvuti loksuda. Tore seltskond on üks liveaboard'iks olemise võludest, on Martin ja Mariana kindlad.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga