Nädal Almatõs

Üheksaliikmeline Eesti meeste seltskond käib regulaarselt avastamas endisi nõukariike, seekord viis reis neid Kasahstani pealinna 1,7-miljonilisse Almatõsse. ""Borati" filmist ja muudest selle riigi kohta ringiliikuvatest legendidest sellest riigist täit ettekujutust ei saa," ütleb siinse loo autor Aimar Altosaar naljatades.

Meie reis Kasahstani oli eelviimane etapp tsüklist „Vaatame, mis neist saanud on!”. Oleme üheksameheline eesti meeste seltskond, kelle noorus möödus nõukogude viljatutes tingimustes ning kellest paljud olid tapnud aega punaarmees või rännanud kunagi muudel põhjustel ühel kuuendikul planeedi avarustel, N. Liidu kolgastes, mis nüüd tunduvad eksootilistena. Seetõttu on meil keskealistena põnev vaadata üle maid ja rahvaid, kellega kunagi pidime elama ühes impeeriumis.

Kasahstan oli meie tsükli eelviimane peatus enne Turkestani, kuhu loodame jõuda aasta pärast. Hiigelsuurest maast valisime reisisihiks selle kaugeima nurga ehk Almatõ linna ja selle lähiümbruse, mis tundus reisi lühidust arvestades (16.–23. septembrini 2016) jõukohane ja enam-vähem haaratav.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga