USA looduspärlid: rahvuspargid

Kaidi Kasenõmm veetis Baltic-American Freedom Foundationi programmi raames töötades ühe aasta Ameerikas Californias. Tööst vabad hetked kulusid California mitmekesise looduse ja rahvusparkide avastamiseks.

On reede õhtu ja Ameerikas on tulemas üks paljudest riigipühadest – septembri esimese esmaspäeva töölispüha. Pikk nädalavahetus tähendab, et üks osa linnainimesi pakivad juba neljapäeval pool oma maisest varast autosse, või veel parem, treilerisse, nihverdavad end reede lõuna paiku töölt ära, istuvad sellest hoolimata linnast välja sõites vähemalt kaks tundi kiirteel ummikus ja jõuavad hilisõhtuks mõnda väljavalitud looduskaunisse paika.

Kuna California on mägine, võib sõitma hakata ükskõik mis suunas, sest matkaradu leiab pea igalt poolt. California jagab rahvusparkide arvult USA-s esikohta Alaskaga – mõlemas osariigis on neid kaheksa. Kuigi ka ühepäevane väljasõit mõnesse neist eriilmelistest parkidest on väärt kogemus, tasub tõelise elamuse saamiseks sõltuvalt pargist ette võtta vähemalt mõnepäevane kuni nädalane reis.

— Täismahus artikli lugemiseks osta poest viimane Go Reisiajakiri või telli ajakiri omale koju või kontorisse siit. Täismahus saab veebis artikleid lugeda 4 kuud peale ajakirja ilmumist.-

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga