Go Reisiajakiri nr 10 – Veebruar 2008

Jookseme ära!

Ajuti tuleb ära joosta, end tühjaks suusatada, mäkke ronida või rattaga hingetuks vändata. Eriti õige hetk on siis, kui tundub, et aktsiaturud langevad, kinnisvara kukub, armastatu petab, ülemus on nõme, lapse koolimatemaatika ülesanded käivad üle jõu. Nagu Forrest Gump pistis lihtsalt ühel hetkel punuma. Polnud seal ju nagu väga selget põhjust ega midagi, pruut kadus lihtsalt ära. Aga jooksis mees kolm aastat, kaks kuud, neliteist päeva ja kuusteist tundi. Siis jäi sama äkitselt seisma ja tundis ennast kuradi hästi. Leidis lõpuks pruudigi üles.

Eriliselt võiks lugu pidada sellisest füüsilisest pingutusest, millega kaasneb pisikenegi vaimne või kultuuriline laeng.

Siinkohal oleks paslik propageerida näiteks suusapuhkust mitte ainult Austrias, kus kultuuriline boonus saadakse afterski Jägermeistrist, vaid ka Liibanonis, kus hommikupoolsele mäenühkimisele võiks järgneda õhtupoolne retk Vahemere äärsete antiiksete templite ja ristisõdade aegsete kindluste juurde. Või mäesuusatada hoopis Iraanis või Marokos ja õppida selle kõrval tundma islamikultuuri. Või soojendada üles nõuka-aegne tutvus Gudauri kuurordiga ning avastada Georgia minevikku ja tulevikku.

Ja kes sõidab Egiptusesse, ärgu piirdugu ainult päikesevannide ja hommikvõimlemisega Punase mere rannal, vaid püüdku minna ka Luxorisse, Kairosse, Kuningate orgu, Aleksandriasse.

Tais aga on Pattaya baaride kõrval ka kohad nagu Sukhothai, Ayuthaya ja Phanom Rung, kus saab tuttavaks khmeeride ning muistsete Tai kuningriikidega.

Nii et jookskem end hingetuks ja püüdkem seejuures midagi ka hingele hankida.

Tiit Pruuli ja GoDiscoveri meeskond

Selles numbris