Kevade saabumist tähista Võhandu maratoniga

Hillar Irves kutsub kõiki kanuu- ja süstasõiduhuvilisi 19. aprillil III Võhandu maratonile.

Asi sai alguse 2005. aastal, kui arutasime, kas Tamula järvelt saab kanuul ühe päevaga Võhandut pidi Lämmijärvele sõita. 14. mail proovisime koos Sixten Sillaga järele. Sai küll – Võrust Lämmijärvele Räpina randa jõudmiseks kulus 14 tundi ja 53 minutit.

Sama aasta oktoobris läbisime selle teekonna suurema seltskonnaga uuesti. Mõte korraldada tuleval kevadel Võhandus maraton võttis kolmepäevase kanuumatka käigus konkreetsema kuju.

I Võhandu maraton toimus 22. aprillil 2006. aastal. 99-kilomeetrist sõitu alustas 18 ja ka lõpetas 18 paatkonda. Viimane paat jõudis finišisse järgmise päeva päikesetõusuks, kell oli siis 5.31 hommikul ja stardist oli aega kulunud veidi üle 22 tunni. Võitjad said hakkama vähem kui 13 tunniga.

II Võhandu maraton toimus 21. aprill 2007. aastal. Startis 39 ja finišeeris 31 alust. Temperatuur stardis oli +1,4 °C, päeva maksimumiks jäi +4,9 °C, vahelduva edu- ga sadas nii lörtsi, rahet kui vihma. Viimane paatkond lõpetas pool kaks öösel, kulutades distantsi läbimiseks ligi 19 tundi. Räpina rannas said lõpetada vaid kolm esimest paatkonda, ülejäänute finišikohaks jäi 6 kilomeetrit eespool asuv Võõpsu sild – Lämmijärvel tõusis laine, mis muutis sinna sõidu ohtlikuks.

III Võhandu maraton toimub tänavu 19. aprillil. Start on – nagu varemgi – kl 7 Võrus, Tamula järve rannas. Finiš asub 93 km kaugusel, Võõpsu autosillast 280 m allavoolu, vasakus kaldas, Võõpsu paadisadamas. Osaleda võib nii kanuudel kui ka süstadel.

Bert Rähni ja Eric Hints, 2006. aasta maratoni võitjad:

See ei ole ülejõu käiv üritus, kui asja rahulikult võtta (me ei olnud ühtegi kilomeetrit sellel hooajal aerutanud). Kindlasti tasub aerutamishuvilistel ennast proovile panna. Iga kilomeeter on seda väärt ja paljudele on see arvatavasti ühe päevaga läbitud kilometraaži rekord. Meile igatahes oli.

www.seikleja.com/main.php?lang=et&pg=pages&id=743

Ott Kalamees, 2007. aasta maratoni lõpetaja:

Võhandu ürgorgu on alati mõnus sõita, pisikesed kärestikud ja kiirem vool pakuvad sõidumõnu. Vulisevad veskipaisud tegid mu meele hääks ja Tiina püksid märjaks. Kurat... on ikka lahe jõgi.

otiseiklused.blogspot.com

KajaPino,2007.aastamaratonilõpetaja: Järgmisepäevatunne.Olin arvanud, et ei saa hommikul voodistki välja, sest kogu keha on valus, aga tegelikult on üllatavalt mitte-valus. Kõige halvemas seisukorras on sõrmed, mis on paistes ning mida ei saa hästi ei painutada ega sirutada. Valusad on küljepealsed “heinaniitmislihased” ning kätt tõstes algab umbes õla kõrgusele jõudes valus. Samuti annavad tunda kaelasooned. Muidu aga – täiesti korras! Ainult väsimus on suur ja valdav. Üleni.

kaja.ekstreem.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *