Ida-Virumaa – avasta ja imesta!

Kas teadsid, et Ida-Virumaa valiti Põhjamaade suurimal turismimessil MATKA 2019 üheks maailma kaheteistkümnest avastamata aardeks? Kuna aarded asuvad ikka enamasti maa all, siis ka Go Travel tahab Sulle pakkuda külastuseks ideid, millest Sa pole võib-olla veel kuulnudki… ja mis asuvad maa all!

Pakume Sulle ühe põneva programmi, mille jõuad soovi korral ühe päevaga läbi sõita. Kui on soovi jääda Ida-Virumaale majutuma, siis SIIT leiad hea valiku majutuskohti igale maitsele.

EESTI KAEVANDUSMUUSEUM

Eesti Kaevandusmuuseumi on kutsutud põlevkivimaa Disneyland’iks, kus asuvad endised kaevanduskäigud kogupikkusega 1 kilomeeter. Rikastusvabrikus saab ise käed külge panna, vaadata interaktiivseid väljapanekuid, lugeda ja kuulata lugusid. Kuna maa-alustesse käikudesse saab ainult koos giidiga, tuleb külastus ette broneerida SIIN.

JÕHVI MUUSEUM

Jõhvi muuseum asub Mihkli kindluskiriku altarialustes vőlvkeldrites. Kabeli ja kogu muuseumi stiilitundliku sisekujunduse ning altari ja ristimiskivi autorid on sisearhitektid Terje Kivist ja Marje Karu, kellel õnnestus taasluua kunagine valguse ja varjude mäng ning varakristliku katakombide salapära. Muuseumi külastus tuleb eelnevalt kokku leppida. Kontaktid ja lahtiolekuajad leiad SIIT.

SILLAMÄE KULTUURIKESKUS

1949. aastal ehitatud Sillamäe Kultuurikeskuse hoone on tunnistatud arhitektuurimälestiseks, mis on nii seest kui väljast säilitanud eelmise sajandi 40.-50. aastate stalinistliku stiili arhitektuuri. Hoone keldrikorrusel kunagises pommivarjendis paikneb püsiekspositsioon, mis on pühendatud linna Nõukogudeaegsele perioodile. Muuseumi külastus tuleb eelnevalt kokku leppida. Kontaktid ja lahtiolekuajad leiad SIIT.

NARVA VICTORIA BASTION

Narva Victoria bastioni kohta võib kõhklusteta öelda, et see on võitja läbi aegade. Oma 300-aastase ajaloo jooksul on bastion sattunud paljude sõdade keeristesse, teeninud eri aegadel eri riike ning võtnud suurte väejuhtide käe all väärikalt vastu nii võite kui ka kaotusi. 21. sajandi algul õigustas Victoria bastion veel kord oma nime – pärast täielikku restaureerimist sai temast jälle võitja!

Sissepääs bastioni kasemattidesse on lubatud ainult giidi saatel. Külastus tuleb ette broneerida. Kontaktid ja lahtiolekuajad leiad SIIT.

 

LOE LISAKS:

Matkama, Ida-Virumaale!

Legende Ida-Virumaalt

Õigeusu kirikud ja turbakirikud Ida-Virumaal

Metsik, metsik ida ehk 5 vapustust Virumaalt

Narva linna bastionid

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *