Go Reisiajakiri nr 26 – Oktoober 2010

SUURI SEIKLUSEID ETTE VAlMISTAMA!

Üsna tormisel sügisel üksteist aastat tagasi läksin jahtlaeva Lennuk madrusena Piritalt ümber maailma purjetama. Kas see oli seiklus? Mingis mõttes muidugi oli. Aga nagu armastas öelda meie kapten: „Seiklus on see, kui võtan kaks õlut kaasa ja lähen vaatan, kas õnnestub Tallinnast Tartusse hääletada!“ Lennuki reisi olime ette valmistanud palju kauem, kui see merematk ise lõpuks kestis. See oli hästi planeeritud seiklus. Loomuli- kult juhtus pikal teel asju, mis ei olnud planeeritud, mida ei saanudki kuidagi ette kavandada. Aga laias laastus me ikkagi teadsime, mida ja kuidas me tegema läksime, mida ja kuidas me saada tahtsime.

Eestlaste põnevaid reise on viimasel ajal jälle juurde tulnud. Ümber maailma liiguvad raskuste kiuste mootorrattal Kariina ja Margus, purjekal Uku Randmaa. Peagi lähevad oma ümbermaailmareisi järgmisele etapile Ehh Uhhuduuri mehed. Helilooja Peeter Vähi koos kaaskonnaga sõidab praegu autodega põhjast lõunasse läbi Ameerika mandri, telemehed Margna-Jõekalda planeerivad uut uhket reisisaadet rongiga läbi Venemaa sõitmisest. Kõik need on üllatusi täis seiklused. Aga näeme ka, et need ei ole ette võetud uisapäisa, vaid asjad on eelnevalt pikalt läbi mõeldud.

Ka Nordea reis on hästi planeeritud seiklus. Prantsusmaal ehitatud katamaraan Lagoon 421, millega teele minnakse, ühendab endas pikaaegselt testitud merekindla aluse ja mugava kruiisipurjeka parimad omadused. See on tõsine luksus, kui võrdlen Nordead omaaegse Lennukiga. Artur Talviku juhtimisel valmib reisist 30-osaline telesari, mis hakkab järgmisest aastast jooksma TV 3 ekraanil, projekti meediapartneriteks on veel Postimees ja KUKU raadio. Nordea reisi saab Internetis jälgida aadressil www.ilmareis.ee ja Matvere-Tätte Facebooki fännilehel.

Mõnusat ja tarka seiklust Jaanile-Markole ja nende kaaslastele! Ja innustagu see reis kõiki, kes seekord maha jäävad, oma seiklusi läbi mõtlema ja teoks tegema.

Tiit Pruuli ja Go Reisiajakirja meeskond

Selles numbris