Elamusreiside lennupiletitest 2

Tere! Mina olen Rene Satsi ja ma olen natukene nõutu. Lisaks olen ma ka Go Traveli reisijuht ja see on palju toredam staatus kui nõutu olemine.

Kukalt kratsin ma hetkel sellepärast, et ma ei ole päris kindel, kas oskan arusaadavalt vastata küsimusele, mida kliendid, kes soovivad meiega minna eksootilisele maale elamusreisile, mõnikord küsivad: “Miks kõik reisipakettide hinnad ei ole esitatud juba niimoodi, et näiteks Indoneesiasse, Taisse või Pakistani lendamine oleks paketi hinna sees?”

Muidugi: reisimine on nagu šokolaadikook ja reisibürood on nagu pagarid. Mõned meist panevad müüki kauged reisid ilma piletihinda paketireisile lisamata, justkui öeldes: “Vaata, siin on koogitükk, aga ära unusta, et kreem on lisatasu eest!”

Alustaksin oma Agu Sihvka annab aru seletuskirja ebameeldivamast. Mõnikord loeb klient reisikirjelduse läbi ja saab küll aru, et reisi hind koosneb kolmest söögikorrast päevas, mõnusast öömajast, transpordist, hoolikalt koostatud marsruudist ja kohalikke olusid ülihästi tundvast giidist (nende viimastega Go Travel juba ei koonerda, no sir!). Ta ei pane aga kohe tähele, et reisi alguspunkti (näiteks maailma kuumimasse linna Bangkokki) kohale peaks jõudma oma jõududega ja reisipaketile veel paraja kopika peale ladudes.

Kõige hullem hetk on see, kui mõni klient tunneb ennast siis petetuna. (“Ma kulutasin neli minutit oma elust reisikirjelduse lugemisele ja nüüd siis säärane lugu!?”) See ei ole hea tunne. Ise lähen küll närvi ja ei suudaks isegi magada, kui tunnen, et keegi üritab mind alt tõmmata.

Aga uskuge mind – reisibüroo ei taha siinkohal kedagi üle kavaldada ning info pileti kohta, mis tuleb reisile minekuks hankida, pannakse vastavalt võimalusele välja nii nähtavale kohale kui saab. Reisibürool ei ole mingisugust huvi kedagi “tõmmata”. Eriti veel mitte nii labaselt, et alguses arvad, et ei pea endale piletit ostma ja pärast selgub, et pead. Reisibüroo huvi on see, et Sa meiega reisile tuleksid. Punkt. “Alt tõmmatud” klient ei tule ju aga reisile, vaid mossitab hoopis kontoris arvuti taga. Kust otsast selline asi meile kasulik peaks olema?

Las ma püüan seletada. Kaugetesse riikidesse lendamisel võivad lennupiletite hinnad olla volatiilsed, sõltudes hooajast, nõudlusest ja muudest teguritest. Kui reisibüroo pakub kindla hinnaga üldpaketti, mis sisaldab ka lennupiletit, võib ette tulla olukordi, kus piletite hinnad tõusevad ootamatult. Sellisel juhul peab reisibüroo klientidelt lisakulusid nõudma, mis tekitab vägagi negatiivseid emotsioone. Ja mida me ei taha? Negatiivseid emotsioone! Millal me neid ei taha?! Mitte kunagi!

Teiseks on eraldi lennupiletite pakkumise puhul tegemist paindlikkuse ja valikuvabadusega. Kui reisijal on võimalus ise valida endale lennupilet ning see sobitada enda reisiplaanide ja eelistustega, annab see kliendile oma puhkuse üle suurema kontrolli.

Minnes näiteks Türgi kuurorti puhkama, on puhkaja plaanid enamasti ajaliselt üsnagi täpselt paigas, samuti on lähedal asuvatesse sihtpunktidesse pileteid mitmel põhjusel (reisibüroode töö-detailidesse ei hakka minema, lugejal hakkab igav) kergem ette broneerida, ning tõepoolest pannakse mõnus Türgi või Egiptuse kuurortpuhkus müüki ühese tükihinnaga, kus kõik  – ka lennud -, hinnas juba sees. Easy-peasy.

Palju kliendid aga, kes on saanud endale võtta töö kõrvalt natukene rohkem vaba aega, et lennata kuskile vägagi kaugesse kanti seiklema, soovivad tihtipeale oma reisi kas pikendada või lisada vahepeatuse, mis ei ole üldpaketti kuuluvas marsruudis. Eraldi ostetud pilet annab neile võimaluse oma reis isikupärastada.

Veel juhiksin tähelepanu sellele, et tihti alustatakse Go Traveli elamusreisi ka lähtepunktist, milleks ei ole Tallinn. Oma kogemusest võin kinnitada, et igas Laose, Tai, Pakistani jne reisi grupis on keegi, kes lendab kohale hoopis Saksamaalt, Soomest või viibib juba kuskil Kagu-Aasias, oodates kannatamatult, et saaks meie huvitava reisiga liituda.

Sellisel juhul tekib valmis paketihinnaga, kus sees on ka fikseeritud piletid, probleeme ja selline olukord tekitab palju segadust.

Mis oleks kõige parem lahendus? Mina soovitaksin kohe, kui olete leidnud endale sobiva reisi, pöörduda reisikirjelduse juures ära toodud kontaktide poole ning uurida julgelt, millised on hetkel saadaolevad lennuhinnad ja võimalikud lennugraafikud. Meie esmane huvi on, et Sina tuleksid reisile. Me teeme endast kõik, et leida Sulle soodsaima hinna ja parima lennutrajektooriga lennupilet. Skaudi ausõna.

Elu on igasuguseid keerdkäike täis ja mõnikord juhtub nii, et parima hinnaga pilet tahab Sind viia reisi alguskohta mõned päevad varem. Mis saab siis?

Kui sul on aega, ei ole see üldse probleem. Korraldame võimalusel nii, et meie eestikeelne giid tegeleb Sinuga ka programmiväliselt. Sellisel juhul ei pea tasuma muu eest, kui enda majutus ja söök. Räägin iseenda eest, kui ütlen, et tihtipeale on nii, et mõned inimesed jõuavad minu Tai või Laose reisile tulles paar päeva varem Bangkokki, kuna lennugraafik säästis niiviisi neile mitmed sajad eurod. Pole probleemi! Olen varem kohapeal ja näitan reisisellidele hea meelega oma salakohti ja läheme kuulame maad, enne kui päris programm hakkab!

Sama kehtib ka paketireisi lõpukuupäeva kohta – kui ei leia soodsat piletit, mis kattuks konkreetselt reisi lõpuga, ei ole samuti muretsemiseks põhjust. Võib olla soovid peale paketireisi ametlikku lõppemist veel kolm-neli päeva veeta põneval maal. Kindlasti nõustame Sind hotellide, tegevuste, marsruutide ja vaatamisväärsuste osas. Mõne reisi puhul saab ka meie giid teiega (jällegi, ilma lisatasuta) tegeleda. Võta ühendust ja uuri järgi! Räägime läbi!

Kui oled paindlik ja nõus enne ja peale reisi päeva või paar Bangkokis ringi vaatama, siis võid pileteid meie Kagu-Aasia reisile saada eriti soodsa hinnaga.

Näidishindeks:

 • 20.11.2023 Tallinn–Stockholm Arlanda 10.55–11.15 (SAS Scandinavian Airlines)
 • 21.11.2023 Stockholm Arlanda–Amman 15.15–22.00 (Royal Jordanian Airline)
 • 22.11.2023 Amman–Bangkok 02.45–14.55 (Royal Jordanian Airline)
 • 23.12.2023 Bangkok–Amman 00.20–05.50 (Royal Jordanian Airline)
 • 24.12.2023 Amman–Stockholm Arlanda 11–14.15 (Royal Jordanian Airline)
 • 25.12.2023 Stockholm Arlanda–Tallinn 17.05–19.20 (SAS Scandinavian Airlines)

Lennupileti hind 555 € / sisaldab pagasit 23 + 8 kg

 

Vaata Kagu-Aasia elamusreisi »

Vaata kõiki Go Traveli elamusreise »

 

 

 

 

 

2 KOMMENTAARI

 • Aavo kommenteeris

  Oleks huvi Vietnam-Laos-Kambodza reisiks
  .Aga kuna ei valda ühtegi sõna inglise keelt. Siis jääb igasugune lennupiletite otsimine minu enda poolt ära. Seda enam veel odavamad lennuvõimalused. Seega tuleb mul leida teise firma reisikorraldaja, kes minu eest selle töö ära treb

  • Rene Satsi kommenteeris

   Tere Aavo! Eks Go Travel aitab ikka lennupileteid otsida ning püüab kliendile leida selle kõige soodsama variandi. Ja seda kõike puhtas eesti keeles! 🙂

   Kui on huvi, kirjutage rene.satsi@go.ee ja seletan hea meelega lähemalt nii reisi, kui lennupiletite hankimise kohta!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *