Vastutustundlik reisimine – väikesed sammud annavad kokku suure

Jätkusuutlik ja kestev reisimine on kindlasti oluline teema, mis lähiaastatel aina enam areneb ja fookusesse tõuseb. Teadlikumad inimesed teevad rohelisi otsuseid juba igapäevaselt nagu näiteks kasutavad korduvkasutatavad riidest kotte, toidunõusid ja veepudeleid või ökomärgisega kosmeetika- ja koristusvahendeid. Sama üritatakse teha ka reisides valides energiamärgisega majutusasutusi, ostes toitu kohalikult turult, suveniirideks kohalikku käsitööd jne.

Meie kliendid küsivad üha sagedamini hotelle, kus jätkusuutlikkusele enam rõhku pannakse. Ka Go Traveliga samasse kontserni kuuluv Go Hotel Shnelli hotell on teinud sellest vaatest juba suuri samme jätkusuutlikkuse poole, paigaldanud päikesepaneele ja automaatvalgustust ühisruumidesse, ja plaanib sel suunal jätkata ka edaspidi. Samuti küsivad meie kliendid uusi ja avastamata sihtkohti, kus saab ökoturismi harrastada.

Säästva reisimise üks olulisi võtmeküsimusi on kindlasti transport. Võimalusel tasuks eelistada maismaatransporti ja/või grupitransfeere. Lennufirmad, kui suurima süsiniku jalajäljega transpordiliik, näevad aina enam vaeva, et seda jälge vähendada ja kommunikeerivad seda üpriski hästi, seega võiks eeldada, et inimesed muutuvad samuti aina pädevamaks oma valikuid ning otsuseid tehes.

Meie 10 nõuannet jätkusuutlikumaks reisimiseks:

  • Kasutage ühistransporti: valige auto rentimise või taksosõidu asemel ühistransport (nt bussid, rongid või trammid).
  • Kaaluge sihtkoha avastamiseks jalgsi kõndimist või jalgrattaga sõitmist, kuna see on jätkusuutlikum ja tervislikum valik.
  • Kel võhma jagub, eelistagu treppe liftile.
  • Reisige võimalikult väikese ja kerge pagasiga.
  • Vältige ühekordselt kasutatavaid plastmass- või ühekordseid tooteid. Oleme soovitanud kodunt kaasa võtta korduvkasutatav veepudel, mille saab näiteks mugavalt lennujaamas joogiveega täita.
  • Toetage kohalikke ettevõtteid ja kogukondi: sööge kohalikes restoranides ja ostke suveniire kohalikelt käsitöölistelt või turgudelt, selle asemel, et osta suurtest kauplusekettidest. See toetab kohalikku majandust ning aitab säilitada kultuuri ja traditsioone.
  • Säästke energiat ja vett, lülitades tuled, kliimaseadme jm välja, kui neid ei kasutata.
  • Käige duši all lühemat aega ja taaskasutage rätikuid, et vähendada veetarbimist.
  • Vältige tegevust, mis kahjustab keskkonda või ekspluateerib loomi.
  • Visake jäätmed alati selleks ettenähtud taaskasutus- või prügikastidesse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *