Türki ja Kreekasse reisimisest oktoobris 2020 (reisikorraldaja Novatours)

Reisikorraldaja Novatours esmaseks prioriteediks on klientide turvalisus ja ohutus. Vastutustundliku reisikorraldajana on Novatours teinud varasemast veelgi põhjalikuma uuringu kõikides sihtkohtades sealsete hetkel kehtivate turvalisuse meetmete osas ning valinud tänastes oludes reisimiseks vaid need, kus rangelt jälgitakse WTTC poolt välja töödeldud turvalisuse protokolle, kus on piisavalt tugev tervisehoiu tase ning kus kliente teenindavad hotellid, mis on saanud Covid-19 turvalisuse sertifikaadi. Samuti on väga tugeva kontrolli läbinud transfeeride ja muude vahendatavate teenuste maksimaalne turvalisus vastavalt kehtestatud nõuetele.

Seoses sellega anname teada, et oktoobrikuu planeeritud Suvi 2020 tšarterlendude programmi järgi toimuvad järgmised lennud:

  • Antalya alates 03.10.–31.10.2020 (viimane tagasilend) laupäeviti
  • Antalya alates 07.10.–28.10.2020 (viimane tagasilend) kolmapäeviti
  • Kreeta alates 03.10.–31.10.2020 (viimane tagasilend) laupäeviti
  • Kreeta alates 07.10.–28.10.2020 (viimane tagasilend) kolmapäeviti
  • Küpros alates 27.09.–08.11.2020 (viimane tagasilend) pühapäeviti

Tähelepanu! Lennureisil on kohustuslik kanda maski ning enne lennukisse lubamist kontrollitakse vajadusel nõutava negatiivse Covid-testi tõendi olemasolu (Küpros). Kreetale ja Türki reisimisel ei ole negatiive PCR-testi tõend nõutav, kuid soovitame selle tegemist, et tagada kõikide reisijate maksimaalne turvalisus. Naastes Eestisse riikidest, mille antud nädala nakatumisnäit on üle 17.6, tuleb arvestada reisijärgse 14 päevase eneseisolatsiooniga. Selle alternatiiviks on Covid-testi teostus lennujaamas, ning eneseisolatsioon kuni esmase negatiivse vastuse laekumiseni (ca 2 päeva).

Teave liikumispiirangute kohta Eestisse saabujatele on leitav SIIT.

Täpsem informatsioon nõutavate reisidokumentide ja sihtriigis kehtivate nõuete kohta leiab SIIT.

Novatours OÜ tellimuslennud toimuvad vastavalt 21.septembril 2020 kinnitatud lennupiiranguid puudutava Majandus- ja taristuministri korralduse muudatusele.

OLULINE INFO TÜRKI REISIMISEST (uuendatud 24.09.2020)

Türgis saabumise turvaprotokoll

Türki sisenemisel palutakse täita terviseankeet. Kõik riiki saabujad peavad läbima tervisekontrolli (kehatemperatuuri mõõtmine), vajadusel suunatakse reisija tegema tasuta koroonatesti, positiivse vastuse korral suunatakse karantiini või haiglasse ravile.

Kui leitakse, et mingil lennul on olnud COVID-19 positiivne reisija, kasutatakse saabumisel täidetud terviseankeeti selleks, et tuvastada, kes on temaga kokku puutunud. Need isikud saadetakse täiendavale uurimisele kas haiglasse või pannakse nad 14 päevasesse karantiini hotellis.

Türki sisenemisel ei ole nõutud PCR testi tegemine ega QR koodide/terviseankeetide onlines vormistamise nõue.

Riigisisesed piirangud

Kõikides avalikes kohtades, sh tänaval ja kauplustes ning ühiskondlikus transpordis ja teistes sõidukites on maski kandmine kohustuslik. Avalikes kohtades kehtib nõue hoida distantsi 1,5–2 meetrit. Reisijate turvalisus on meie esmane prioriteet ning hoolitseme selle eest, et kõik oleks kaitstud ja hoitud. Ohutumaks reisimiseks leiab meie kodulehelt vajaliku teabe turvameetmete kohta lennujaamades, transfeeridel ja hotellis. Kogu info leiad SIIT.

Juhime tähelepanu sellele, et Türgi võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, reisitasu alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

Lisainfot turvalisusmeetmete kohta Türgis saab (inglise keeles) siin.

Antalya lennujaama info siin.

TÜRGI REISE VAATA SIIT

 

OLULINE INFO KREETA SAARELE REISIMISEST (uuendatud 24.09.2020)

Ettevalmistus reisiks

Kõik Kreekasse suunduvad reisijad peavad täitma registreerimisvormi (Passenger Locator Form – PLF) vähemalt 24 tundi enne riiki sisenemist. PLF-vorm tuleb täita veebis ning selle leiab siit: https://travel.gov.gr/ (vorm ei pruugi igas brauseris avaneda).

PLF registreerimisvormis tuleb esitada detailne teave oma lähtepunktist, hiljuti teistes riikides viibitud perioodi kohta ja Kreeka majutusasutuse aadressi kohta, kus reisija puhkuse ajal viibib. Pärast PLF-vormi esitamist saabub vormi esitamise kinnitus ja iga reisija saab reisiga samal kuupäeval isikliku QR-koodi, mis tuleb esitada nii Tallinna Lennujaamas, kui ka Kreeka lennujaama saabumisel oma mobiiltelefoni ekraanilt või paberil. Kood saadetakse reisija emailile reisi väljumiskuupäeva esimestel tundidel.

Kui QR-koodi jääb peale vormi õigeaegset ja edukat täitmist siiski saamata ja reis on kohe algamas, palume klientidel saadud kinnitusteate trükkida või salvestada mobiiltelefoni. Samuti soovitame salvestada kogu täidetud vormi pdf-failina ning printida või salvestada see oma mobiiltelefoni.

NB! Andmed alla 18-aastaste lapse või laste kohta PLF-is täidab üks vanematest.

Hotellid ja adressaadid vormingus

Reisijate registreerimisvormil olevad aadressid peavad olema täielikud koos postiindeksiga (nii väljumise koht, kui ka Kreeka majutuse aadress). Kreeta hotellide täieliku nimekirja koos vajalike detailidega, leiad SIIT.

Kreeka piirkonnad on vormis kreeka keeles nt Kreeta – Kriti.

Kreekasse saabumise turvakontroll

Pärast Kreeka lennujaama väravasse kontrollitakse lennujaamas iga reisija QR-koodi, mis tuleb esitada trükitud kujul või näidata mobiiltelefonist. QR-koodi puudumise korral määratakse igale Kreekasse saabuva reisijale 500-eurone rahatrahv ja tal tuleb täita PLF-vorm Kreeka lennujaamas vastavalt kohalike ametivõimude poolt kehtestatud korrale.

Pärast QR-koodi kontrollimist võidakse lennujaamas teha (pistelise valiku alusel) osadele reisijatele Covid-19 test. Kontrollitavad reisijad peavad hotelli saabumisel teavitama administraatorit oma lennujaamas tehtud testist administratsiooni ja ootama tulemuste selgumist oma hotellitoas. Samuti peavad testitud reisija pereliikmed või kaaslased, kes elavad temaga samas toas, olema isolatsioonis kuni COVID-19 testi tulemuste selgumiseni. Testi tulemusi tuleb oodata 24 tundi ja need avaldatakse ainult positiivse tulemuse saanud isikutele. Testi positiivse vastuse puhul võetakse reisijaga ühendust ja selgitatakse talle edasist tegevust. Turistid viiakse selleks ette nähtud hotellidesse isolatsiooni. Isolatsioonihotellis viibimise eest tasu ei nõuta, kuid turist vastutab ise tagasilennu piletite muutmise eest. Reisijatele, kes ei järgi isolatsiooninõuet (kuni testi tulemuste avaldamiseni või kuni 24 tunni jooksul), määratakse Kreeka ametiasutuste poolt kehtestatud 5000-euro suurune trahv, inimese kohta.

Kreeka lennujaamades ja ühistranspordi ootealadel on reisijatel kohustus kanda kaitsvaid näomaske, järgida ohutut distantsi ja teenindajate ohutusjuhiseid. Eeskirjade eiramise eest võivad Kreeka ametnikud teha 150-eurose trahvi.

Riigisisesed piirangud

Maski kandmine on kohustuslik kõikjal ühistranspordis ja siseruumides, lokaalsetes koldepiirkondades kõikjal avalikus ruumis (nii sees kui ka väljas). Reisijate turvalisus on meie esmane prioriteet ning hoolitseme selle eest, et kõik oleks kaitstud ja hoitud. Ohutumaks reisimiseks leiab meie kodulehelt vajaliku teabe turvameetmete kohta lennujaamades, transfeeridel ja hotellis.

Kogu info leiad SIIT.

Juhime tähelepanu sellele, et Kreeka võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, reisitasu alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.

KREETA REISE VAATA SIIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *