Seikle autoga Kreetal – kuhu minna ja mida vaadata? 1

Kreeta pakub puhkajatele lisaks ligi 1000 kilomeetri pikkusele piltilusale rannajoonele ka hinnalist kultuuri ja traditsioone ning tuhandete aastate vanust ajaloopärandit. Saar on piirkonniti väga eriilmeline ning kui soovid ühe puhkuse jooksul võimalikult palju näha, soovitame saart avastama minna autoga! Uuel suvehooajal alustame otsereisidega Kreeta saarele alates 2023. aasta maikuust. Uuri lähemalt, milliseid paiku võiksid järgmisel suvepuhkusel Kreetal autoga reisides kindlasti külastada!

1. LASSITHI PLATOO

See mäenõlval asuv viljakas ja roheline maa-ala oli kunagi kuulus arvukate tuuleveskite poolest. Platool asub Dikteoni koobas, kus legendide järgi sündis peajumal Zeus. Koopas pakuvad Sulle silmailu hämmastavad stalaktiidid ja stalagmiidid ning pisike järv.

2. KOURNASE JÄRV

Kui vajad sõitmisele väikest vaheldust, siis suundu Kreeta idaosas asuva Kournase järve äärde. Mägedest ümbritsetud mageveejärv sobib suurepäraselt mõnusaks lõõgastuseks. Järve ümbruses on kohvikuid ja restorane.

3. HANIA

Kreeta ühes tuntuimas linnas Hanias tunned ajaloohõngu igal sammul ning sealne arhitektuur annab aimu nii Veneetsia kui Türgi mõjutustest. Külasta linna muuseume, restorane ja poode, imetle lummavat arhitektuuri ning kulge hubastel vanalinnatänavatel.

4. HERAKLION

Pealinnas Heraklionis asuva arheoloogiamuuseumi rikkalik kollektsioon tutvustab Kreeta pikka ajalugu. Sinna kanti sattudes imetle ka linna lähedal asuvat Knossose paleed, mis on kogu Kreeta üks muljetavaldavamaid vaatamisväärsusi. Legendi järgi elanud just siin mütoloogiline olend – inimese keha ja pulli peaga Minotauros.

5. AGIOS NIKOLAOS

Külastamata ei tasu jätta Mirabello lahe ääres asuvat Agios Nikolaose linna. See on üks elegantsemaid ja modernsemaid linnu tervel saarel, mida kutsutakse Kreeta Saint Tropeziks. Tänavad on ääristatud tavernide, kohvikute ja restoranidega ning maalilisest jahisadamast võid ette võtta vahva merereisi.

6. TRADITSIOONILISED KÜLAKESED

Kreeta eluolu kõige ehedamal kujul näed, kui põikad läbi väikestest külakestest. Siin avaneb Sulle hoopis eriline maailm koos pikkade traditsioonide ja eheda toidukultuuriga. Soovitame peatuda lõunarannikul asuvas Hóra Sfakíoni kalurikülas ning ajaloolises Anogias, kus hoitakse au sees rahvakunsti ja traditsioonilist muusikat.

VALI SOBIVAIM KREETA HOTELL SIIT >>

 

Tekst: Novatours

Fotod: Shutterstock

1 KOMMENTAAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *