Narva Ooperipäevade tähed 3

Suve lõpul, 28. augustist 12. septembrini tasub nädalavahetuseks Narva sõita. Toimuvad Narva Ooperipäevad ja lavale astuvad muusika- ja balletiteatrite tähed lähedalt ja kaugemalt.

Maxim Paster – Moskva Suure Teatri solist

Solist Ooperigalal 7. septembril Narva Kreenholmi Manufaktuuris

Maxim Pasteri repertuaari kuuluvad rollid Tšaikovski “Jevgeni Oneginist”, Rimski-Korsakovi “Tsaari mõrsjast”, “Mozartist ja Salierist”, Verdi “Macbethist”, “Traviatast”, “Rigolettost”, “Madam Butterflyst, “Boheemist”, Wagneri “Lendavast hollandlasest” jpm. Narva Ooperipäevadel esitab Maxim Paster tuntud vene heliloojate aariaid.  

Video: Maxim Paster, Lenski aaria ooperist „Jevgeni Onegin“

Toomas Edur – Eesti Rahvusballeti kunstiline juht, koreograaf

Lavastaja Balletigalal 6. septembril Narva Kreenholmi Manufaktuuris

Ehkki Tšaikovski „Luikede järve“ on aastate jooksul esitatud paljudes versioonides, on enamik balletitruppe võtnud aluseks Lev Ivanovi ja Marius Petipa 1895. aastal mugandatud versiooni. Toomas Eduri uusredaktsioon ühendab kauni tantsuklassika ja armastatud loo romantikast, nõidusest ja võitlusest hea ning kurja vahel.

Video: Rahvusooper Estonia, katkendid balletist „Luikede järv“

Svend E. Kristensen – Taani nukunäitleja ja neo-nukuteatri arendaja

Näitleja nukuooperis “Dust” 28.-29. augustil Narva Vaba Laval

Svend E. Kristensen töötab laval koos inimsuuruses hüperrealistlike nukkudega. Inspiratsiooni oma nukuteatriks leidis ta Jaapanis õppides ning täna on tema nukud hämmastavalt inimese sarnased süsinikfiibrist tegelased. Ta otsib ja katsetab alati midagi uut. Ooperis “Dust” mängib Svend E. Kristensen koos Nina Sveistrup Clauseni ja  viie nukuga loo lootuse otsimisest pärast globaalset kliimakatastroofi.

Video: Sew Flunk Fury Wit, katkendid nukuooperist „Dust“

Juuli Lill – Rahvusooper Estonia solist

Peaosatäitja koguperemuusikalis “Juku!” 1. ja 8. septembril Narva Kreenholmi Manufaktuuris

Eelmise aasta Muusikaauhinna laureaat Juuli Lill astub Narva Ooperipäevadel üles nimitegelasena koguperemuusikalis “Juku!” (helilooja Raimo Kangro, libreto Leelo Tungal). Tema hiljutised tuntuimad rollid laval on ooperis „Figaro pulm“, operetis „Linnukaupleja“ ja algupärandis „Pilvede värvid“.

Foto: Narva Ooperipäevad, Juuli Lill, muusikali „Juku!“ peaosatäitja

Andrus Vaarik – Eesti näitleja ja lavastaja

Lavastaja koguperemuusikalis “Juku!” 1. ja 8. septembril Narva Kreenholmi Manufaktuuris

Hiljuti Eesti Teatri auhindade jagamisel aasta meesnäitleja tiitli võitnud Andrus Vaarik jätkab kõndimist huumorilainel ning toob Narvas lavale uue muusikali Juku naljadest. Raimo Kangro ja Leelo Tungla muusikalis “Juku!” nn nutikat sõnamängu ja teravat situatsioonikoomikat – just sellisena sobib see vaatamiseks kogu perega!

Avafoto: Narva Ooperipäevad, Andrus Vaarik, muusikali „Juku!“ lavastaja

Jevgeni Grib – Eesti Rahvusballeti solist, koreograaf

Lavastaja Balletigalal 6. septembril Narva Kreenholmi Manufaktuuris

Eesti Teatri balletiauhinna kahekordne laureaat Jevgeni Grib toob Narva Ooperipäevade Balletigalal lavale lühiballeti “Valgus aknas”. „Loodan, et igaüks leiab minu lavastusest midagi sellist, millega ta suhestuda saab. See võib olla meeldetuletus hetkest, mil tunti armastust, või hoopis üksindust – me kõik kogeme elu jooksul palju erinevaid tundeid,“ ütleb Jevgeni Grib.

Foto: Rahvusooper Estonia, Jevgeni Gribi lühiballett „Valgus aknas (foto Jack Devant)

________________________________________

NARVA OOPERIPÄEVAD – 28. august kuni 12. september 2019

Narva Ooperipäevad toovad Eesti publikule koju kätte säravaid produktsioone Põhjamaade ooperi- ja balletiteatritelt ning uue kodumaise muusikali esiettekande.

Narva Ooperipäevade kohta rohkem infot: www.narvaopera.ee


Notice: Only variables should be assigned by reference in /data01/virt110251/domeenid/www.gotravel.ee/reisikirjad/wp-content/themes/go_reisikirjad 2.0/comments.php on line 11

3 KOMMENTAARI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *