Näpunäiteid reisimiseks suvehooajal ja tipptundidel 1

Kogusime kokku mõned näpunäited sujuva reisimise jaoks tihedal suvehooajal.

Tipptundidel ja tihedamal ajal suureneb klientide arv lennujaamades ja lendudel. Aeg-ajalt on oodata hõivatust ning erinevad teeninduspunktid, samuti turvakontrollid võivad olla ummistunud. Samuti põhjustavad sel suvel järsult kasvanud reisimine ja ülemaailmne tööjõupuudus lennujaamaoperaatorite ja maapealsete teenuste pakkujate puhul ummikuid paljudes Euroopa lennujaamades. Allpool leiate mõned nõuanded, kuidas muuta reisimine kõrghooajal sujuvamaks.

Selleks, et teie reis algaks võimalikult sujuvalt, arvestage vähemalt ühega järgmisest:

 1. Registreeruge eelnevalt meie mobiilirakenduse kaudu või internetis aadressil finnair.com. Saate ette registreerida kuni 36 tundi enne väljumist.
 2. Vajaduse korral muutke või broneerige lennud eelnevalt ümber. Vähendage ka lennujaamas kuluvat aega ja raha, lisades enne reisi lisateenuseid, näiteks lisapagasi.
 3. Saabuge lennujaama vähemalt 2 tundi enne lendu või USAsse reisides 3 tundi enne, sest seal võivad olla järjekorrad lennule registreerimisel, pagasi mahapanekul ja turvakontrollil.
 4. Pakkige oma käsipagas kergelt ja tihedalt vastavalt lubatud mahule ja sisule, sest lennud võivad olla täis ja ruumi pardal vähe.

ENNE REISI

 • Tutvuge oma heaolu tagamiseks turvalise reisimise kontrollnimekirjaga.
 • Kontrollige viimaseid reisimisnõuandeid ja selgitage välja, milliseid reisidokumente on sihtriiki reisimiseks vaja (pigedades silmas ka kodakondsust).
 • Veebipõhise registreerimise osana saate eelnevalt kontrollida ka koroonaviiruse sertifikaadi nõudeid ja vajadusel oma dokumendid meie digitaalse tööriista abil üles laadida.
 • Pange tähele, et maski kandmine meie lendudel on vabatahtlik v.a juhul, kui sihtkoha või päritoluriigi ametiasutused seda nõuavad.
 • Soovitame hoida teil oma kontaktandmed ajakohasena, muutes telefoninumbrit ja e-posti aadressi Manage booking’us.
 • Märgistage kogu oma pagas selgelt, nii seest kui väljast, oma nime ja kontaktandmetega (mobiilinumber ja e-posti aadress).
 • Kui reisite koos perega ja eriti väikeste lastega, vaadake lisanippe siit.
 • Saate oma broneeringut muuta: tavapärast piletireeglitega sõltuvalt piletitüübist või vastavalt meie paindlikele piletimuutmise eeskirjadele, kui olete oma lennu broneerinud enne 31.05.2022.

VÄLJUMISE PÄEVAL

 • Kui teil on pagas, mille peate registreerima, võite sõltuvalt lennujaamast kasutada iseteeninduslike pagasiandmise võimalusi või jätta oma pagas pagasiandmise lauda lennule registreerimise ajal.
 • Veenduge, et teil on kaasas reisi- ja muud vajalikud dokumendid. Sõltuvalt teie sihtkoha reisimisenõuetest võidakse pardalemineku väravas kontrollida teie koroonaviirusega seotud dokumente.

LUBATUD PAGAS

 • Lubatud pagasi suurus on märgitud teie piletile. Näiteks 1 PC tähendab, et teil on lubatud tasuta registreerida üks kuni 23 kg kaaluv kott. Spordivarustuse vedamise tasu sõltub teie lubatud pagasi hulgast ja sellest, kui palju muud pagasit te kaasa võtate.
 • Loe spordivarustusega reisimise kohta siit.
 • Loe piriangutega esemete ja ainetega reisimise kohta siit.

PÄRAST REISI

 • Kui teie pagas on hilinenud, anname endast parima, et teie pagas teile võimalikult kiiresti kätte toimetada. Palun lugege siit rohkem hilinenud pagasi käitlemise kohta.

 

Helsingi kaudu lendamine tähendab, et saate nautida kompaktset ja avarat Helsingi lennujaama, kus kõik väravad ja teenused asuvad ühe katuse all, ühes terminalihoones.

Soovime teile sujuvat reisi!

Allikas: finnair.com

https://www.finnair.com/en/flight-information/travel-updates/tips-for-travelling-during-the-summer-season-and-peak-hours–2271372

1 KOMMENTAAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *