Kümme head põhjust, miks puhata Kreekas

Kreeka on aastatega võitnud paljude puhkajate südameid. Säravsinine Vahemeri ja pikad liivarannad kutsuvad siia ikka ja jälle tagasi. Tutvu allpool heade soovitustega, miks seda imekaunist maad avastada ja broneeri reis Kreeka saartele veel täna!

1. KREEKAS ON KÜLLUSLIK PÄIKESESAAK

Kreekas paistab päike keskmiselt ligi 250 päeva ehk 3000 tundi aastas. Mõnel Kreeka saarel võid päikesesära nautida isegi lausa kuni 300 päeva aastas. Seega saad Kreekas ilusale ilmale pea alati kindel olla.

2. KREEKA MÄED VAHEMERE EMBUSES

Kui mõtled Kreekale, siis kujutad kindlasti ette pikki liivarandu ja sinist Vahemerd. Tegelikult on Kreeka peamiseks sümboliks hoopis mäed ja 80% riigist on mägine. See on üks mägisemaid paiku terves Euroopas, pakkudes erilist rõõmu kõigile looduse- ja matkasõpradele.

3. TUHANDETE SAARTE MAA

Nimeta üks Kreeka saar? Tõenäoliselt esimeseks vastuseks on populaarsed saared Kreeta või Rhodos. Kindlasti oled kuulnud ka Santorini ja Korfu võrratust ilust. Aga kas teadsid, et tegelikult on Kreekas tuhandeid saari? Hinnanguliselt arvatakse neid olevat isegi kuni 6000, millest vaid 227 on asustatud.

4. 18 UNESCO NIMISTUSSE KUULUVAT PAIKA

Kui Sind köidab ajalugu, on Kreeka puhkuseks just sobiv valik. Avasta maailmakuulsaid vaatamisväärsusi nagu Knossose palee, Apollo Epicuruse tempel, Meteora kivikaljud ja Korfu vanalinn.

5. RANNIKUALA, MIS KUULUB MAAILMA ESIKÜMNESSE

Kreekal on muljetavaldavalt pikk rannajoon, koguulatusega 15 000 km. Sellega kuulub ta maailma kümne pikima rannikuga riigi hulka. Kas teadsid, et ükskõik kus paigast Kreekas sõitu alustades jõuad vähemalt 1,5 tunniga mõnda mereranda? Seega on Kreekas puhates meri alati lähedal ning võimalusi rannamõnudeks jagub kõigile!

6. EUROOPA LIIGIRIKKAIM FAUNA

Kreeka loodus on elurikkuselt Euroopas esikohal ning sealne looma- ja linnuriik ning vee-elustik on väga mitmekesine. Mägistes piirkondades elavad karud, metskassid, šaakalid, hundid, rebased, hirved ja haruldane metskitseliik kri-kri. Kreeka on koduks ka enam kui 240 linnuliigile ning meres elab hulk veeloomi vaaladest merikilpkonnadeni.

7. MAAILMA PARIM OLIIVIÕLI

Oliivid on oluline osa Kreeka toidukultuurist. Riigis kasvab üle 120 miljoni oliivipuu, mis annavad igal aastal ligi 2,2 miljonit tonni oliive. Tänu sellele on Kreeka iga oliivisõbra unistuste reisisiht.

8. MAAILMA SUURIM ARHEOLOOGIAMUUSEUMITE KOGU

Kreekas võid külastada koguni 110 arheoloogiamuuseumi, mis on maailmas täiesti harukordne arv. Tule tutvu Vana-Kreeka pärandiga, saa osa erinevatest iidsetest avastustest ja mütoloogilistest saladustest.

9. PÕNEV AJALOOPÄRAND KÕIGILE

Vana-Kreeka tsivilisatsioonipärand on suursugune ja muljetavaldav ning mõjutanud Euroopa arengut läbi sajandite. Varu aega ja imetle kindlusi, akropole, amfiteatreid, kloostreid ja paleesid.

10. RIKKALIK JA TERVISLIK TOIDUKULTUUR

Ilmselt teavad kõik, et Kreeka toidukultuuri peetakse maailma üheks vanimaks ja rikkalikumaks. Maitsete saladus peitub väärtuslikus kohalikus tooraines nagu juust, oliivid, värsked köögiviljad ja aromaatsed ürdid. Proovi kindlasti ehtsat Kreeka salatit ning maitse traditsioonilisi suus sulavaid juustusid.

VAATA KÕIKI KREEKA SIHTKOHTI >>

 

Tekst: Novatours

Fotod: Shutterstock

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *