Kui palju maksab sinu pagas? 15

"Pagasikindlustust pole tarvis, ma lendan ainult käsipagasiga!" Kõlab tuttavalt? Meile ka. Aga kahjuks on viimasel ajal tuntavalt sagenenud juhtumid, kus varguse või röövi ohvriks langeb just nimelt käsipagas. Kas Sa oled mõelnud, kui palju selle taastamine maksma võiks minna?

Käsipagasi vargus võib ette tulla näiteks situatsioonis, kus lennukis Sinu pea kohal asuv riiul on juba asju täis ning pead paigutama oma koti või kohvrikese kuhugi kaugemale. Teine kriitiline moment on nn kotijooksud, kui varas näiteks tänaval mööda kihutades käekoti kaasa haarab. Aga pagas võidakse varastada ka näiteks pakiruumist või hotellist, samuti võib keegi võtta Su kohvri kaasa lennujaama lindilt või bussi pakiruumist…

Reisikindlustust tehes tabame end sageli mõttelt, et ah, paljukest väärtuslikku mul seal kohvris siis ikka on – mõned hilbud ja paar kreemi. Eriti odav tundub meile käekoti või käsipagasi sisu – seal on ju vaid “pangakaardid ja salvrätikud”. Aga kui Sa selle kõik kokku loed ja rahanumbrid juurde kirjutad? Tegime kontoris pisikese võrdleva uuringu sellest, mida me reisi ajal käekotis lennukisse kaasa võtame, ja meie käsipagasi maksumus on Sinu ees.

Telefon 250 € Keskmine nutitelefon
Tahvel/läpakas 300 € Keskmine tahvelarvuti või odavam sülearvuti
Kõrvaklapid 15 €
Mobiililaadija 25 € Samsungi või Apple’i originaallaadija
Rahakott 5 € Panga- ja kliendikaartide taastamine
Dokumendid 50 € Uue ID-kaardi ja passi riigilõiv
Hügieeniline huulepulk 2,50 €
Värviline huulepulk 10 €
Väike kätekreem 5 €
Ripsmetušš 10 €
Kulmupliiats 10 €
Puuder 10 €
Raamat / ristsõna 20 €
Päikeseprillid 50 €
Sall, soojad sokid, jakk 10 €
 KOKKU: 773 €

Siin on tegu ühe sellise keskmise töö tõttu reisiva naise käekoti sisuga. Oleme hinnad arvestanud üsna tagasihoidlikult, aga eks igaüks saab ise mõelda, kui kallist kätekreemi ta kasutab või kas ja millise sülearvuti reisile kaasa võtab. Ja kui lisame veel ööseks jäädes vajaliku tagavarapesu? Ja näokreemi? Ja käekoti või reisikoti enda hinna?!

Ja mõtleme veel edasi. Kui võtame kaasa ka äraantava pagasi, kuhu paneme ühed tagavarakingad (50 €) ja kaks kleiti (100 €), võib pagasi taastamisväärtus kasvada päris kõrgeks. Keskmine pagasikindlustus aga tehakse vaid 200–400 € peale. Millise summa Sina viimatisel reisil pagasikindlustuse katteks valisid ja kas sellest piisab, et Su asjad asendada?

 

 

15 KOMMENTAARI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *