Kliendi reisimuljed Barbadoselt

Meie armas klient Kadi käis perega Barbadosel ja saatis meile mõnusa kokkuvõtte ja pildivaliku oma reisist. Head lugemist!

TERE, BARBADOS!

Esimese päeva õhtul tekkis kõigil tunne, et oleme ikka väga, väga kaugel kodust!

Täiesti teisel pool maakera!

Igasugused töö ja muud igapäeva mõtted-mured kadusid!!!

EELTÖÖ

Barbadosel on ametlik keel inglise keel ja riiki sisenemise reeglid väga selgelt lahti seletatud Visit Barbados lehel siin. Kõik Barbadosel täpselt nii oli, nagu seal kirjas on. Lisaks saab saare kohta väga palju informatsiooni internetist kätte ja teha valikuid, näiteks millisele saare poolele elamine valida, mis tüüpi ja mis kohti külastada, mis tegevusi puhkusel nautida jms. Lugemissoovitus

MAJUTUS

Elasime saare lõunarannikul hotellis Accra Beach. Asukoht oli väga hea: üle tee kohvi- ja smuutibaarid, apteek, toidupood, erinevad söögikohad, riidepoed… Smuutibaar oli elamus: ülivärsked ja maitsvad erinevad tervisesmuutid, puuviljade, köögiviljade kausid… Toidupoes ja apteegis: päikesekaitsekreemid igas variandis olemas ja tõesti päike on kuum, kindlasti soovitan SPF 50 kaitsega. Rockley beach oli hotellist 30 m kaugusel – väga mõnus rand, lisaks Barbadose kuulus ranna äärde ehitatud 1,6 km pikkune promenaad, mugav puidust lai tee, millel saad teha tervisekõndi, jooksu, jalutada, istuda. Kliima oli nii hea, et hotellitoas veetsime ainult unetunnid.

Barbados sobib inimesele, kes armastab päikest, soojust ja ujumist. Väga ilusad ja puhtad rannad: igasse randa on ligipääs, me ei näinud mitte ühtegi üle rahvastatud randa. Lained võivad kohati olla tugevad ja on omad nipid, kuidas seal turvaliselt hõljuda, vahuses osas on laine jõud tugev ja sügavale ei soovita minna. Lisaks Rockley beachile väga meeldis Carlisle Bay, seda soovitame lastega peredele, seal ujuda turvaline. Crane Beach oli külastamist väärt!

ILM

Ilm saarel on selline mõnus tuul, mis päikeselisel päeval on väga mõnus jahutav kaaslane. Õhtul peale päikese loojumist läheb pimedaks ja rannaalad on kottpimedad. Kraanivesi on puhas ja lubatud juua, kaasa arvatud restoranides ja ranna lähedal oli selline veeaparaat, kus sai veepudeleid täita.

TOIT

Valikus on kõike, ameerika mõjutust oli tunda. Kanaliha ja kala süüakse palju ja magusaid keekse, muffineid, küpsiseid. Olen väga tänulik, et reisi alguses arutlesime Go Traveli reisikonsultandiga  seda hommikusöögi teemat – absoluutselt pole mõtet 4 tärni hotellis iga päev seda hommikusööki võtta, kuna niipalju erinevaid kohti on käe jala juures. Kui meie tagasilend 2 päeva edasi lükati, siis pakuti tasuta toitlustust hotellis. Söögikohtade valikute puhul tasub kindlasti vaadata üle onlines värskelt antud külaliste hinnangud, see tõesti aitab. Soovitame väiksemate restoranide puhul teha broneering ette. Teenindus on sõbralik!

AUTORENT

Kindlasti soovitame rentida auto ja seda juba enne reisi. Me hakkasime auto rendiga tegelema teisel päeval, uurisin vähemalt 10 teenusepakkujalt, aga kõik autod olid juba broneeritud. Autot rentida soovitaksin 2–3 päevaks – selle ajaga saab saarest hea ülevaate.

PRIVAATTUUR SAAREL

Tellisime endale 5 tunnise privaattuuri saarel ja saime ise valida, mis kohti soovime külastada. Idarannikul oli tõeliseks elamuseks Atlandi ookean, see on nii nii võimas. Näiteks Bathsheba rand, mille rannikuribal asub suur rändrahn. Seal on ujumine keelatud. Harrison Cave koobaste külastus oli huvitav, ainulaadne elamus: https://chukka.com/destinations/barbados/harrisons-cave/.

TRANSPORT

Muu transport – väga lihtne ja kiire liikumine kogu saarel igale poole: erinevat tüüpi bussid, marsad, taksod, kus on sõbralik ja toetav teenindus ja kõlab taustaks reggae muusika.

KOHALIKUD

Kohalikud on sõbralikud, abivalmid ja viisakad, keegi ei tülita ja on turvaline. Meie saaretuuri giid jutustas, et turistid on kogu saare elatusallikas ja kui kohalik peaks mingil põhjusel ründama turisti, siis miinimumkaristus vanglas on 7 aastat.

SUURIM ELAMUS

Reisi üks suurim elamus oli https://www.sailcalabaza.com/kaudu ostetud merereis jahiga väikses grupis. Kokku 12 külalist ja meeskond. Super teenindus: kõigepealt snorgeldamine – kilpkonnad, mantad ja vrakkide vaatamine ja siis pikk mõnus reis koos meeskonna heietustega saare kohta ja ujumine, maitsev lõunasöök koos rummikokteilidega. Saad tellida reisi sedasi, et hotellist võetakse peale ja pärast viiakse tagasi. Need merereisid sobivad ka erinevas vanuses lastega. See oli selline elamus, et kui oleksime kauem olnud, oleksime teist korda ka läinud. Märgin siia ära, et neid tehakse väga erinevate teenusepakkujate poolt, erinevas suurustes gruppidele ja erinevas hinnas. Sail Calabaza on kallim, kui enamus, aga saadud elamus oli seda väärt! EHK see merereis on „MUST BE“ sellel saarel!

KODUS TAGASI

Mis tunne tekkis pärast reisi? Koha peal soovitaks kindlasti olla vähemalt 10 päeva ja on võimalus külastada kõrval asuvaid saari ja lennata edasi järgmisesse sihtkohtadesse. Miks mitte edasi USA-sse: Barbadoselt otse Miamisse on näiteks 4 tunnine lennureis.

Veel üks mõte – see on ka sihtkoht, kuhu julgeks tagasi minna ka ihuüksi, absoluutselt kõigega saab hakkama ja väga turvaline sihtkoht.

Kuu aega hiljem pärast reisi – jätkuvalt on see soe tunne kehas sees, reisijutud heietamisel ja reisielamused unenägudes!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *