Eksootiline puhkus naeratuste maal Tais

Tai on tulvil lummavaid värve ja maitseid: troopiline loodus, vürtsikate maitsetega üllatav köök, naerusuised kohalikud ja silmipimestavalt kaunid liivarannad. Lisaks eksootikale üllatab Taimaa ka hinnalise kultuuripärandi ja kirevate linnadega, kus on kõrvuti nii taevasse kõrguvad pilvelõhkujad kui sajanditevanused turud.

1. ERILINE KULTUUR

Taid kutsutakse põhjusega naeratuste maaks. Pahurat tailast ei kohta peaaegu kunagi ning kõik lahkarvamused lahendatakse naeratusega. Tais on elu nautimine ja mõnus ajaveetmine peaaegu kohustuslik, sest valdav enamus kohalikest usub, et tulevik on juba ette kirjutatud ning selle pärast ei tasu liigselt muretseda.

2. PUHKUSEVÕIMALUSI IGALE MAITSELE

Tai vastab suurepäraselt iga reisija ootustele ning puhkusevõimaluste valik on äärmiselt lai. Lõõgastuse otsijad võivad nautida päikeselisi päevi liivarandadel ning aktiivsetele puhkajatele avaneb võimalus tutvuda kohaliku elu ja Tai eksootilise loodusega.

3. TÄNAVATOIT – TAI KÖÖGI LAHUTAMATU OSA

Tänavatoitu leiad Tais nii otse tänavalt kui ka kohalikest restoranidest ja supermarketitest. Proovida tasub kõiki variante, et kogeda ja tunnetada maailma ühe parima köögi ehedaid maitseid ning aroome. Aga ole valmis vürtsikateks elamusteks!

4. KOHALIK TRANSPORT – BUSSIDEST TUK-TUKIDENI

Tai on üks reisijasõbralikumaid riike maailmas. Kohalik bussivõrk on ulatuslik ja töökindel ning seda kasutades saab hõlpsalt läbida ka pikemaid vahemaid. Lühemate marsruutide jaoks sobivad taksod, renditavad motorollerid ja tuk-tukid, millest viimased on muutunud tõeliseks Tai sümboliks.

5. TEMPLITE MAAGIA

Tai Kuningriigi üheks suurimaks vaatamisväärsuseks on templid, mis mängivad tailaste elus väga suurt rolli. Paljud neist on kantud maailmapärandi nimekirja. Üks Bangkoki ainulaadsemaid templeid on Wat Pho, kus asub 46 meetri pikkune lamav kullaga kaetud Buddha.

6. ERIILMELINE PÕHI JA LÕUNA

Tai lõunaosale on iseloomulikud lubjakivikaljud, mis kerkivad võimsate sammastena otse merest, luues nõnda hämmastavaid vaatepilte. Reisijate meelispaikadeks on Krabi, Phuket ja Phi Phi saared. Põhja-Tai on rohelisem ja mägisem ning võlub templite, rikkaliku hõimukultuuri, džunglimägede ja maaliliste koskedega.

VAATA KÕIKI TAI PAKKUMISI >>

Tekst: Novatours

Fotod: Shutterstock

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *