Aasta lõpp Antarktikas

Aasta eelviimase öö veetis suur osa meie reisiseltskonnast Paradiisi lahe kaldal – oli unikaalne võimalus teha väliööbimine Antarktise mandril. Selleks pidi igaüks kaevama endale lumme sobiva suurusega augu, asetama sellesse madratsi ja ronima magamiskotti. Ei mingit onni, telki ega muud peavarju.

Idüllile lisasid meeleolu tuulega üle taeva kihutavad pilved, kalda ääres mörisevad vaalad ja norskav Tanel Trööp. Kõigil olid hommikuks varbad-sõrmed külmumata ja meeleolu suurepärane.

Need, kes pardale jäid, veetsid õhtu koos ühe Belgia väikese purjeka 6-liikmelise meeskonnaga, kes neis külmades ja tormistes vetes lõbu pärast seilab. Paraku olid neil otsa saanud mõned toiduained ja polnud enam ka alkoholi, millega uue aasta tulekut tähistada. Sea Spiriti pootsman aitas merehulgused neist hädadest üle.

31. detsembril sõitsime läbi maalilise ja jäämägesid täis Lemaire’i kanali (kitsaim koht 400 m) ning külastasime maailma lõunapoolseimat postkontorit, mis asub endises Briti uurimisjaamas Port Lockroy (pildil). Kodustele said uue aasta soovid postiga teele pandud, eks näis, millal nad kohale jõuavad.

Praegu valmistutakse laeva viiendal tekil aastalõpu grillipeoks, millele eelneb bioloog Eduardo loeng krillist (pisikesest mereelukast, kes on vaalade, pingviinide ja hüljeste põhiline toit, Antarktika ökosüsteemi alustala. Krill on sisuliselt suurim biomass maailmas – 500 000 000 tonni).

HEAD VANA AASTA LÕPPU KÕIGILE ANTARKTIKAST!

__________________________________________________
Teade vastu võetud 31.12.2017 kl 5:26 meie aja järgi
Foto: Shutterstock

LOE KÕIKI ANTARKTIKA LIVE-BLOGI LUGUSID »

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *