3 koolivaheaja meelespead enne perepuhkust

Iga perekond korraldab oma puhkuse erinevalt, kuid sageli põgenevad paljud sügiskaamosest just välismaale. Mida arvestada lastega reisimisel? Panime IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuhi Pille Pleesiga kokku olulise meelespea, mida enne koolivaheaega arvesse võtta.

Sujuva reisi tagab ettevalmistus

Lastega reisimisel on kindlasti oluline põhjalik ettevalmistus. Kui täiskasvanute reisidel on ruumi spontaansusele, siis lastega puhkusereisile sõites kulgeb kõik sujuvamalt, kui oluline eeltöö on tehtud.

Enne reisi ostu on elementaarne üle vaadata kõigi reisijate dokumentide kehtivusajad. Mõni riik nõuab pikemat kehtivust reisi vältel ning mõnele piisab, kui see kehtib üksnes reisi ajal. Samuti tasub vormistada ja kaasa võtta Euroopa Ravikindlustuskaart, mis pakub vältimatut arstiabi riiklikes raviasutustes.

Lastega reisides tuleb meeles pidada, et kogu paberimajandus vastaks sihtriigi nõudmistele. Juhul, kui lapsega reisiv täisvanu on ei ole lapsevanem, vaid näiteks vanavanem, tuleks reisile kaasa võtta ka lapsevanemate nõusolek. Kui ühel vanematest on lapsega erinev perekonnanimi, siis on kasulik omada ka rahvastikuregistri inglisekeelne väljavõte, mida saab kasutada sünnitõendi asemel.

IIZI vara- ja isikukindlustuse tootearendusjuhi soovitab olulised dokumendid kaasa võtta käsipagasisse, et dokumendid oleksid pideva järelevalve all.

Kannatlikkus on võti

Lastega reisides on kindlasti oluline keskenduda sihtkohale enam, teha eeltööd aktiviteetide osas ning arvestada suurema ajakuluga. Kui üksi või kahekesi reisides spontaansus ja kiire kohanemine pigem tavapärasteks märksõnadeks, siis perepuhkuse vaatest on hädavajalik sihtkohta hästi tunda.  Näiteks milline on kliima, mis on vahemaad ühest vaatamisväärsusest või veepargist teise ja millised on hotelli võimalused. Kindlasti tasub igale tegevusele lisada ajavaru, mis tagab lastega stressivaba puhkuse.

Kui koolilaps liikumiseks lisavahendeid ei vaja, siis väiksemate laste puhul on sageli vaja kaasa võtta käru. Hea on teada, et lapsevanker on kindlustatud pagasikindlustusega.

Reisikindlustus ja lapsed

Plees toob välja, et lastega reisides on oluline nii meditsiiniabi aga samaväärselt oluline ka reisitõrke- ja pagasikindlustus. Meditsiiniabikaitse on levinum valik, mis aitab pere eest hoolt kanda, kui keegi peaks reisil haigestuma või õnnetusse  sattuma. Lastega reisides tuleb kindlustust ostes kindlasti juurde valida reisitõrkekaitse, sest hooajalised viirushaigused tabavad just neid kõige sagedamini mistõttu võib kauaoodatud puhkusereis ära jääda.

Viimasel ajal on oluliselt sagenenud juhtumid, kus pagas hilineb välisriiki jõudes mitmeid päevi. „Selleks, et puuduvate asjade tõttu basseini äärde minek ära ei jääks ja hambad pestud saaks, tuleb appi pagasikindlustus,“ ütleb ta, et sellisel juhul hüvitatakse esmavajalikud riided ja asjad.

  • Meditsiiniabikaitse osas vaata kindlustussummale kriitiliselt otsa. Paraku on meedias palju uudiseid olukordadest, mil valitud summast ei ole piisanud ning paraku on haiglaravi paljudes riikides uskumatult kallis.
  • Tea, et pagasikindlustuse alla kuulub ka käsipagas, kus sageli hoitakse ka lastele reisiks kaasa võetud tahvelarvutit või telefoni. Seda tuleks arvesse võtta, kui pagasi väärtusele mõelda.
  • Pagasi kindlustamise osas tuleks mõelda nii reisikohvri, kui ka seal sees olevate esemete väärtusele. Sobiva summa valimisel on see varguse ja kahjustumise korral täielikult kaitstud, samuti hüvitatakse kohvri hilinemisel hädavajalike esemete soetamise kulu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *