Viini fassaadide taga 1

Autoga Austrias.
Autor Hanna Miller/ Go Reisiraamat

„Austrias on vaatamisväärsuseks eelkõige loodus, kuid ka väikelinnad ja külad, võimsad barokk-kloostrid ja –kirikud. Suurlinn Viin oma tohutu kultuurikihiga võiks olla ideaaljuhul eraldi reisisihiks“ ( lk 85).  Hanna Milleri meeleolukas raamat sobib ideaalseks lugemiseks nädalalõpus või kel Austriasse lühem/pikem matk ees.

Esimese üllatusena hakkab raamatus silma 7-l leheküljel sisukord, kust saab kiire ülevaate just sellest valdkonnast, mis huvi pakub. Lisaks on raamatu lõpus ka tähestikuline register, kust leiab raamatust kiirelt üles iga vajamineva objekti, sõna  või detaili. Super hea.

164 lehekülje lugemisel saab  täiusliku ülevaate Viini kohvikutest ja kohvikultuurist: „ Kui keegi Viini kohvikus “ kohvi“ tellib, ajab ta kelneri täielikku segadusse ja reedab, et tegu on Zugraste`ga (Austria saksa keeles sissesõitnu ehk turist)“ ( lk 32).  Tähelepanuta ei jää ka kuulus Schetorte. Tordi valmistamiseks on lisatud isegi retsept, et jääks võimalus loetud proovida. Ja loomulikult on ilmekalt kirjeldatud veinisügist, traditsioone veini valmistamisel ja joomisel: „Kuigi veiniõued ja –aiad täituvad juba koos esimeste kevadiste päikesekiirtega, algab õige veinihooaeg ikkagi sügisel. Ja seda mitte veini, vaid „ tormiga“ ( Sturm). Just nii nimetatakse Austrias veel lõpuni käärimata värsket veini, mida sakslased selle hägusa välimuse tõttu Federweisser´iks kutsuvad…“ (lk 40).

Lugeja saab põhjalikult teada Viini ballidest ja aastavahetusest: “Aastavahetust Viinis võib veeta erineval moel – nii nagu igal pool mujalgi-, kuid kusagil mujal ei saa seda veeta nii keiserlikult kui Viinis. Keiserlik aastavahetus Viinis algab 31.detsembril Kaiserball`iga kunagises Habsburgide residentsis Hofburgis, Viini südalinnas“ ( lk 43).

Põneva ülevaate leiab ainulaadsest ratsakoolist. Vihjeid saab öömajade kohta väikestes külakestes, lisaks  kloostritest ja kirikutest, mis võiksid anda indu lausa omaette kultuurireisi korraldamisel.

Raamat on midagi enamat kui reisiraamat ja väärib kindlasti lugemist!

Ilmumisaasta 2010
Formaat PK; Lehekülgi 164; Mõõtmed 148×210

1 KOMMENTAAR

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga