UKsse reisimise dokument alates 01.10.2021

Brexitist tulenevalt saab UKsse ID-kaardiga siseneda kuni 30.septembrini k.a (sel päeval lõpeb üleminekuperiood, mille ajal oli võimalik riiki siseneda nii ID-kaardi kui passiga). Alates 1. oktoobrist on UKsse sisenemiseks ainsa dokumendina nõutud ja aktsepteeritud pass (ID-kaardiga piiri enam ületada ei saa).

Erandina on peale 1.10.21 lubatud ID-kaardiga UK-sse siseneda UK-s ametlikult elavatel Eesti kodanikelhttps://www.gov.uk/uk-border-control/before-you-leave-for-the-uk. Kuna pole teada, kui kaua selline erand võiks kehtida, soovitab Välisministeerium kõikidel reisijatel tõrgete vältimiseks siiski omale juba praegu vormistada pass ja kasutada seda reisimisel. Kes seda teha ei soovi (UK-s ametlikult elavad Eesti kodanikud), siis kindlasti on neil vajalik 1.10 või hiljem UKsse või Eestisse reisimist plaanides suhelda oma lennufirmaga, et täpsustada, kas nad saavad ID-kaardi alusel lennukile ning milliseid lisadokumente sealjuures esitada tuleb (tõendamaks oma ametlikku elukohta UKs).

Isikud, kes sisenesid UKsse enne 30.09t ID-kaardiga, peavad arvestama, et riigist lahkumiseks võib lennufirma nõudel olla vajalik pass. Passi puudumisel saab taotleda Eesti saatkonnast Londonis või aukonsulitelt Aberdeenis, Belfastis, Cheltenhamis, Edinburghis, Jerseyl või Leedsis tagasipöördumistunnistuse, mis on ajutine reisidokument Eestisse tagasi pöördumiseks (s.o ühekordselt kasutatav dokument liikumiseks suunal UK-Eesti).

Allikas: Välisministeerium

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga