Ühe Mongoolia reisi kava 3

Kesksuvel peavad mongolid naadamit, iidset pidu, mille osaks on muuhulgas ratsutamisvõistlused, maadlemine ja vibulaskmine. Ma olen paaril naadamil osalenud ja see on kahtlemata põnev kogemus. Nüüd huvitab mind, kuidas on mongolid Hiinas suutnud oma kultuuri säilitada, seega plaanin reisi Sise-Mongooliasse.

Reisiplaan on tihe: mõni päev jääb aega ringi vaadata ka Pekingis, aga põhiliseks kujuneb naadam Hohhoti ümbruskonnas ning mitmed vadad, sh üks lamaistlik tempel Baotou lähedal. Saame näha kuulsaid rohumaid ja väikest näidet kõrbest – Resonanti liivadüüne. Seltskonda mahuks veel paar inimest. Reisi hind tuleks 2000 euro kanti.  Kes oleks huviline ja tuleks kaasa?

Reisikava

23. juuli: Peking

Saabumine kell 06:35, saabumisel transfeer hotelli (vabatahtlik: Keelatud linna ja Taevatempli külastus)

Ööbimine Pekingis hotellis Rainbow või samalaadses

24. juuli: Peking/ Hohhot

Transfeer lennujaama, lend Hohhot’isse, transfeer hotelli

25. juuli: Hohhot/ Grassland

Pelae hommikusööki transfeer Gegentala Grassland’i. Kohalike festivalil mongolite laulude ja tantsude nautimine, maadlus ja hobuste võidujooks, Herdsmani perekonna külastus. Majutus luksuslikes kahekohalistes jurtades.

26. juuli: Grassland / Hohhot

Varajane äratus, et saada oda hingematvalt kaunist päikesetõusus. Peale hommikusööki Nadami Festivali külastamine ja pärastlõunal tagasi Hohhot’i. Teel tagasi kohaliku farmi külastus, kohaliku farmeriga vestlus. Ööbimine hotellis. .

27. juuli: Hohhot/Baotou

Sõit Baotou’sse. Teel Meidaizhao külaga lähen tutvumine. Meidaizhao küla on ainus eksisteeriv arhitektuuriline kompleks, kus külainimesed ja Buddha elavad koos.

28. juuli: Baotou

Peale hommikusööki sõit Resonant Sand Gorge’sse – libisevad liivad, kaamlisõit, rännak ning päikeseloojang kõrbes. Ööbimine kõrbehotellis.

29. juuli: Baotou/Hohhot

Peale hommikusööki Wudangzhao küla külastamine. Ainus terve tempel sise Mongoolias, kuulus Tiibeti Budismi pühamu. Sõit tagasi Hohhot’isse.

1. august: Hohhot

Peale hommikusööki Hohhoti linnaekskursioon. Ööbimine hotellis.

2. august: Hohhot/Peking

Transfeer lennujaama. Lend Pekingisse. Saabumisel transfeer hotelli.

3. august: Peking

Peking. Vabatahtlik: Great Wall ja Suvepalee külastus.

4. august: Peking

Lend LO 092 08:45. Transfeer lennujaama.

 

3 KOMMENTAARI

  • Jeffrey Himel kommenteeris

    Hi Tiit – we met in Estonia back in 2003 (so you probably don’t remember me). Anyway, I’m coming to Estonia between 1-7 July with my family. I hope to find you there, so if you get this, please get back in touch. I look forward to catching up with you in Tallinn!

  • Tiit Pruuli kommenteeris

    Hi Jeffrey, give me a call 5090998. Tiit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *