Singapur, Malaisia, Tioman! 11

19.03.09 Mõte tekkis meil lennata Singapuri kuna sõbranna tütar elas seal. Meid reisis kokku neli inimest. Muidugi olime kõik vaimustuses, sest ei olnud enne nii kaugel käinud. Ootasime,et saaksime võimalikult soodsalt lennukipiletid ja saimegi KLM-iga edasi-tagasi 6500 eeki inimene. Kohapeal oli meile juba üüritud üheks kuuks ka üürikorter, Singapuri kesklinnas, superkoht ja elamine.

Üürikorter maksis meile 15000 eeki ja see oli meie staap. Eelarve oli suhtelist väike, aga saime hakkama. Lennuk maandus õhtul kella 17.00 aeg ja ajavahe oli 6 tundi, mis tundus alguses paar päeva suht raske, aga harjusime ära. Mõtlesime, et oleme alguses kolm päeva Singapuris ja siis hakkame uurima kuhu edasi minna.

Malaisiast leidsime huvitava saare Tioman. Ajakiri Times on valinud kunagi selle saare maailma kümne ilusama saare hulka. Reis algas sellega,et sõitsime 150km taksoga sadamasse. Seal ootasime laeva, oh jah, mõtlesime kas ikka kohale jõuame sellise laevaga. Laev oli vana ja sõitsime üle Lõuna-hiina mere, lained olid suured, sõit kestis 2 tundi. Sõbranna pidi otsad andma, aga õnneks jäi elama. Kohale jõudes olime nagu teises maailmas,vaikus ja rahu.

Hakkasime otsima ööbimiskohta, aga päris onnis ka magada ei tahtnud ja saime super maja. Inimesed olid võrkkiikedes, jalad vees ja lugesid raamatuid, hipid jõid õlut, mida müüdi ainult paaris kohas tervel saarel. Saarel puudusid autoteed ja ainuke transport oli veetakso, kui tahtsid minna natuke kaugemale teise saare otsa.

Küsisime  kohalikelt, kuna olime dzhunglis, et mis elukatega me peame või võime kokku puutuda. Nemad,et ei siin nii hull ikka ei ole, et ussid ja muud elukad ikka elavad dzunglis. Mõtlesin, et okey vaatame, hakkasime siis ringi jalutama ja saime esimese tunni jooksul juba näha mürkmadu. Kohalik meesterahvas jooksis minu juurde ja ütles, et ära lähedale mine, selle ussi mürk on tappev ja et ta armastab vees ujuda. Mõtlesin siis selle peale, et mina küll siia ujuma enam ei lähe, aga vees ta ei pidavat ründama. Oli selline musta-valge triibuline.

Puutusime ka kokku varaanidega ja ahvidega. Nad ei karda inimesi.Varaane on eri sorte, need ei olnud mürgised õnneks, aga nende saba löök võib olla väga täpne ja tugev. Ahvid olid jube julged ja tahtsid pidevalt varastada.

Toit seal oli  minu jaoks maailma üks maitsvamaid, mida mina söönud olen, mmm mereannid ja vein. Kõik oli nii odav, et eluski ei osanud arvata. Õlu maksis baaris, restoranis 6 eeki ja praed olid alates 12 eeki.

Rannaliiv oli ilus valge ja õhtune päikeseloojang vapustav. Rannas kivide vahel jooksid ringi ilusad suured värvilised sisalikud ja palju krabisi ka. Olime seal saarel paar päeva ja ei tahtnud üldse ära minna , aga vaja oli veel palju näha.

Tagasi läksime taas laevaga ja sealt linnakesest, kus sadam oli võtsime taas takso, mis läks meile maksma umbes 250 eeki. Olime taas Singapuris ja puhkasime nii öelda kodus paar päeva, kus oli meil oma bassein ja grillinurk. Lõpetan tänaseks. Kirjutan peatselt edasi.

11 KOMMENTAARI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *