Ringreis Lätis 7

Meie perekonna traditsiooniks on saanud Iga-aastane reis naaberriiki Lätti. Esimeses jutus kirjeldan meie 3 päeva kestnud seiklustest Riias lähemalt Jurmalas ja Siguldas:)

Juba 3 aastat oleme Käinud perega reisil Lätis.  Üldjuhul pole me sihtkohti kindlaks määranud, et kuhu kindlasti jõuda tahame. Pigem lihtsalt sõidame ringi ning vaatame, mis teepeale jääb.

Esimest korda otsustasime sõita Lätti 2008. aasta Augustikuus. Kindlaks eesmärgiks oli minna Jurmala Veeparki, kuna lapsed väga soovisid. Veepark oli  väga võimas ja tegevust jätkus pikakas ajaks. Kuna piletite müügisüsteem on tunnipõhine, siis otsustasime, et võtame 4 tunni piletid. Esmalt, kui sisenesime, siis avanes kohe ilus pilt veealuse tunneliga kust nägi erinevaid kalu ja molluskeid ujumas. Ujukad kiirelt selga ning veeparki lõbutsema. Esmapilgul tundusid kõik allalaskmise torud väga jubedad kuid kui esimesest sai alla lastud ei tundud enam millegi ees hirmu:D. Lõpuks kui 4 tundi oli täis tiksunud olid lapsed kurnatud ja väsinud ning ega täiskasvanutelgi palju enam sees ei olnud:D. Peale Veepargi külastust otsustasime minna telkimisplatsile, et teha üks kosutav söögikord ning õhtuks telgid ja asjad valmis panna.

Telkimise kohaks valisime Kämpingu keskuse NEMO. Pileti hind oli küll väga kallis, aga samas oli 24 tundi olemas elekter, et saaks vett keeta ning milleks iganes. Nemo kämpingus oli ka oma väike veepark, kuid sealsed hinnad olid ikka pööraselt kallid… Selleasemel 200-300 meetrit edasi oli suuerpärane liivarand, mis oli kilomeetreid pikk:) Seega otsustasime peale söömist ja lõõgastumist uuest randa minna, et teha väike õhtune suplus:)

Järgmisel päeval seadsime asjad autosse ning hakkasime liikuma, Kõigepealt jalutasime Jurmalas ringi käisime promenaadil ja vaatasime niisama ringi.

Hiljem sõitsime edasi ning jõudsime kohta nimega Turaida. See oli üks imeline avastus meie jaoks. Nimelt asub Turaidas imeline lossikindlus. Lossikindluses sai käia kõigis ruumides ning igas ruumis olid muuseumi väärilised eksponaadid. Hiljem jalutasime ringi veel lossiaias, kus oli palju erinevaid lilli ja taimi. Lisaks oli seal veel sepakoda, kus sai vaadata sepatööd. See oli ilus ja vääriline punkt meie esimesele reisile Lätti:)

7 kommentaari

 • Anu kommenteeris

  Nõustun täielikult, Turaida on tõesti väga mõnus koht.

 • Ruth Kaldma kommenteeris

  Meie tegime ka sellel suvel nädalase tuuri Lätis ja meil oli kindel siht minna mööda rannaäärt Kurzeme piirkonnas kuni Leedu piirini ja siis kuskilt sisemaalt tagasi. Reisi esimene öö oli ka Nema kämpingus, aga mitte selles kämpingukeskuses. Tagasi tulles jäime suht hilja peale ööbimiskoha leidmisega ja sattusime sellessesamasse Nemo kämpingukeskusesse. Aga sel momendil oli see küll täiesti maha jäetud ja räämas. Jurmala on üldse üllatav oma tohutute nõukogude ajal ehitatud sanatooriumidega, millest paljud on tänapäeval suletud ja lagunema jäetud. Seesama Nemo kämping kus meie olime on ühe sellise maha jäetud sanatooriumi või hotelli territooriumil.
  Aga kuna see kämpingukeskus oli meie tagasituleku ajal täiesti maha jäetud, siis võtsime järjest matkabrošüürist telefoninumbreid ja saime täiesti üllatuslikult ööbima sellesse samasse veekeskusesse, kus Teie pere lustimas käis 🙂

 • Marilin kommenteeris

  Huvitav;) Meil nemos alati suht hea mulje jäänud elekter olemas ja rand ka liivane ja pikk:) vb seal mitu Nemot:)

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Oeh.. Mega lahe.. Tahaks ka minna.. Olen Lätis käinud, aga ainult niisama üle piiri kilomeeter maad.. Tahaks ka veekeskusesse jne.. 🙂

 • Siiri Kuus kommenteeris

  Väike norimine keelekasutuse kallal: On SEPIKODA, mitte sepakoda. Saab olla ka kellegi sepa koda.. aga seda pigem mõistaks sepa eluruumi all. :)))

 • Marilin kommenteeris

  irw:D

 • Reemet Ruuben kommenteeris

  Mõnus lugu, peaks ka sel suvel Lätis ära käima üle hulga aja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga