Reisi planeerimine Hispaaniasse, Lloret de mar’i. 2

Imelik on olla siin korraks tagasi ja valgustada, kuhu see aasta minek on. Kõik teavad, et me pole just erilised reisihundid - alati on midagi ette tulnud, raha ei ole või puhkus jääb ära. See aasta tegime väga spontaanse otsuse sõpradega ja valisime sihtkohaks Hispaania. Mõte Hispaaniasse minna oli meil ammu, aga täpset plaani paigas ei olnud.

Alguses mõtlesime, et läheme Barcelonasse, tripime mööda ranniku äärt Prantsusmaa poole rendi autoga ja magame telkides. Siis hakkasime mõtlema, et kurjam, auto rent, kütus, teemaksud, magamiskotid jne jne võtavad kokku ikka väga suure tüki rahakotist. Samas mõtlesime ka, et kuidas me suudame kõrghooajal magada sellise palavuse käes? Kas pagas koosnebki ainult telgist ja magamiskotist? Tuli mõelda uus plaan. Vahepeal mõtlesime isegi Amsterdami peale. Üks õhtu kirjutas aga Madde mulle, et Ryanairil on pakkuda viimased 4 piletit edasi-tagasi Hispaaniasse, maandumisega Gironasse. Mõtlesime Holgeriga – nüüd või mitte kunagi! Reimot oli vaja natuke veel nõusse rääkida, aga ükshetk 30 minutit hiljem juba kohtusimegi linnas pangaautomaadi juures ja suundusime Hiina restorani istuma ja pileteid ostma. Tehtud!

Silma hoidsime lennupiletitel peal umbes 2-3 kuud, lõpuks saime piletid edasi-tagasi ühele inimesele 15-22 juuli, kokku 160 eurot nägu. Äss diil! Kõrghooajal! Nüüd aga oli vaja hakata mõtlema, kas võtame rendiauto ja millal me kõik ära bronnime, sest hiljapeale ei tohtinud jääda, ikkagi kõrghooaeg.

Ükspäev aga tuli mulle üks klient, kes rääkis, et ta käis just Hispaanias ja sellises kohas, nagu seda on Lloret de mar. Hakkasin siis uurima, mis kohaga tegu on, et nad niivõrd hea hinnaga hotelli said ning, et hinnad seal nii odavad on. Rääkisin, et meil on plaanis peole minna, pikutada rannal ja külastada ka Barcelonas paari kohta, aga, et Barcelonas on kuradima kallid hotellid-motellid-apartmentid ja metrooga ka ei viitsi väga sõita. Ta arvas, et Lloret on meie jaoks just õige koht. Hakkasin siis uurima ja selgus, et tegemist on väikese Pärnu suuruse linnaga (vähemalt rahvaarvult), mis lookleb mööda imelist rannajoont, kus kulgeb ühest linnast teise promenaad ja ööklubisid on rohkem kui mul sõrmi ja varbaid kokku. Bookingus surfates leidsin imelised pakkumised ja esimene ning kõige odavam variant osutuski valituks. Bronnisime toa hotellis, mis asub 300m rannast ja 800m linnast, dušš ja wc on toas, lisaks veel hinna sees hommikusöök. Broneeringus küsiti, kas me ka suitsetame ja kuigi me ei suitseta, siis vastasin, et jah. Tagamõte on see, et äkki saame rõduga toad, kus odavat peeti kuumal suvepäeval limpsida 🙂

Meie hotell: http://www.booking.com/hotel/es/proa-astor.en-gb.html?sid=6d5727dd1dd7b456b5ee89bb37c93f59;dcid=1

Mitte midagi väga erilist, aga kavatseme seal ainult magamas ja pesemas käia, sest nii palju on ju näha ja teha! 🙂

Hinnaks tuli 150 eurot nägu kaheinimese toas, ehk siis meil Holgeriga läks kokku kahepeale 300 eurot, mis on minu arust ikka väga hästi saadud. Isegi apartmentid, villad ja muud kodumajutused olid kallimad kui see hotell. Barcelona ei osutunud valituks seetõttu, et seal oli 6 ööd HOSTELI hind, kuskil väljaspool linna, 500+ euri kahepeale, ehk siis 200 eurot rohkem kui meie praegu broneeritud hotell. Kuna Lloret de mar asub lennujaamast 45 km kaugusel ja Barcelonast 45 km kaugusel, siis otsustasime Lloret de mari kasuks. Pealegi on bussiühendus nende linnade vahel väga hea ja mugav ning ühe otsa bussipilet maksab 7 eurot. Igati soodne variant 🙂

Bookisime toad kohe ära, sest siis sai 300 eurot paarikese peale hinna, maksad kohapeal, seega ei pea kellelegi tegema mingit ülekannet ja kartma, et see läheb kaotsi. Nüüd kui vaatasin, oli hind tõusnud 360 euroni ja ainult 1 tuba veel jäänud.

Vaatasin ka, et peale sinna jõudmist, järgmine päev ehk teisipäeval on suur turg seal, kuhu kavatsen kindlasti oma reisikaaslased vedada, et osta igasugust värsket kraami ning muud head-paremat 🙂

Aga üks pilt ka, pika loba vahepeale.

Pilt Lloret de mar’ist:

Nüüd aga elame reisi nimel ehk siis 2 nädalat ootamist! Reis pole veel alanudki, aga juba ma kardan, et see saab läbi 😀

Sissejuhatus on nüüd tehtud ja ülejäänud jutt tuleb juba siis kui oleme reisilt tagasi, sest ei viitsi läpakat kaasa vedada.

Aga keda see koht natuke rohkem huvitab, siis pilte vaatamisväärsustest ja muudest üritustest-tühjast näeb linna ametlikult kodulehelt: http://lloretdemar.org/en/

2 kommentaari

  • Margot kommenteeris

    Kuidas reis kulges?Ka minul plaanis just sinna minna, aga tahaks sinna päris taha hotelli saada,tundub kuidagi eksootilisem ja privaatsem.

  • Helen kommenteeris

    Reis kulges väga hästi nagu võib lugeda ka järgmistest postitustest. Kuhu taha hotelli? Me olime promenaadist umbes 400m kaugusel hotellis ja mulle just meeldis see, et poekesed, kohvikud ja promenaad oli ligidal. Samuti oli täpselt sama palju kõndida bussijaama. Ühesõnaga olime täpselt kõige keskel ja minuarust oli see hea variant. Täiesti promenaadi ääres oleks olnud ehk liiga lärmakas ja kaugemalt ei oleks viitsinud kõndida igapäev randa. Samas aga olime bussijaamale lähedal ja saime hõlpsasti bussile istuda ja sõita Barcelonasse või tasuta bussiga veelõbustusparki. Mõnus koht see Loret, kindlasti tahame tagasi minna!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga