Omapead Inglismaale 16

Plaan on siis selline - minna omapead sõbrannaga natukene reisima. Nimelt siis Inglismaale. Tundub ju huvitav mõte ja kõik tuttavad ikka räägivad, kuidas ühel või teisel pool on ära käidud, aga kui asjasse natukene süveneda, siis täiesti omal käel minek kõige lihtsam ei olegi. Siin kirjutan siis natukene sellest, mida pidime/peame tegema, mida poleks vist pidanud tegema, mida peaks/peab kaasa võtma, mida poleks kindlasti pidanud kaasa võtma, mida tasub vaadata/millest peaks mööda minema ning kuidas lõpuks ka reis üldiselt kulgeb/kulges.

Niisiis natukene meie plaanidest:

Miks just Inglismaale? Algselt mõtet välja töötades oli ideid teisigi ning kõige enam tõmbas ikka Pariis oma võrratult kõlava (kuid meile täiesti mõistmatu) keele, toitude, miljöö ja kauni romantilise muusikaga, kuid otsustasime siiski Inglismaa kasuks puht praktilisel põhjusel, et meil mõlemal on inglise keel suus ja see tekitab esimesel korral omapead minnes palju kindlama tunde kuidagi. Järgmine etapp oli reaalse eelarve väljatöötamine, et kui palju suudaksime reisiks ressursse üldse kokku ajada. Tuli välja, et üldse mitte palju. Meie reisi eelarve koosnes siis järgmisest:

  • u 1000 eek koolikõrvalt väikeste tööotsade eest
  • 3×800 (sõbrannal 3×1300) eek õppetoetused
  • ja minimaalsed säästud pangaarvel

Murettekitav :S aga samas ka põnev 😀 otsustasime siiski asja ette võtta, sest ega eesmärk ei olnudki minna rikkaid turiste mängima vaid teise riigi ja selle elanikega tutvuma. Olen ka korra varem käinud Inglismaal (seda siis ühe üsna toreda reisifirma kaudu), kuid seda viis aastat tagasi ning siis sai rohkem ringi matkatud ja Šotimaal mägedes käidud kui kultuuri ja rahvaga tutvutud ning ausalt öelda on mälestused üsna ähmased (ehk olin natuke liiga noor veel reisimiseks? ei tea).

Minu kaaslasele on  see esimeseks korraks Inglismaad külastada. Seega pole meil eriti teadmisi meie sihtpunktist ja vaja on teha päris korralik uurimustöö…aga kui mitte muud, siis tänu üksteise seltskonnale saab see vähemalt väga lõbus reis olema ja kindlasti väärt kogemus nii õnnestumise kui ebaõnnestumise korral.

16 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga