Kõndisime täna Oleviga eraldi mööda Taškenti. Mina fotografeerisin, Olev käis mööda mošeesid ja intervjueeris muslimeid.
Jõudsin paari tunni eest hotelli. Äsja peatus me võõrastemaja ees miilitsaauto ja sellega eskorditi koju ka Olev Remsu.
Olev oli otsustanud sõita Taškendi metrooga. Ja ühte kenasse metroojaama jõudes hakkas ta seda oma pisikese seebikarbiga pildistama. Ja siis ta luuraja pähe Usbeki Rahvusliku Julgeoleku agentide poolt kinni nabitigi. Ülekuulamised ja süüdistused olid autoritaarsele riigile kohaselt põhjalikud ja võtsid kokku neli tundi. Ei tohtinud kasutada telefoni ega kutsuda konsulaarabi. Nagu meile eile keegi ütles, on Usbekistanis iga tsiviilisiku kohta üks ment, nuhk või sõjaväelane.
Sellest episoodist näib tulevat üks groteskne lehekülg Remsu reisiraamatusse.
Homme lendame Türkmenistani – riiki, kus teatakse, mis diktatuur tegelikult on.
5 KOMMENTAARI
Saaks aru ku lennujaamas veel või kuskil raudteejaama lähedal, kus strateegilised veosed. Aga metroos. Mis riigi kasuks spioneerimist ka kahtlustati? Tshurkad on ikka tshurkad 🙂 Vähemalt blogi link ilmus tänu sellele meediasse.
Jõudu ja jaksu rännumeestele.
Viibisime ise ka eelmisel aastal Turkmeenias väga heade sõprade juures ja kui te satute Mary linna ja sooviksite saada abi või juhatust, palun saatke teade mu meiliaadressile, nad kindlasti rõõmustavad Eestist pärit inimeste üle.
Täpsustus eelmisele kommentaarile: meiliaadress: ailian@hot.ee
Juba nõukogude ajal ei tohtinud metroos pildistada, küllap harjumus küljes. Suvel taheti kutsuda miilits, kui Musta mere ääres Jevpatoria linnas üht tasulist WC pildistasin. Omanikuks üks rikas Ukraina pansionaat. Samuti kästi aparaat kõrvale panna, kui ühele riigimehele kuuluva põllu ääres vihmutit pildistasin http://aleksander-kaasik.blogspot.com/
Ennekõike korruptsioon ja siis demokraatia… riigipiire tunnustamata
Ju arvati, et on mõne suurriigi mõjuagent 🙂