München ehk Lõuna-Saksamaa lemmik suurlinn

Saksamaad avastades tuleks kindlasti veeta ka paar päeva Münchenis, mis on suurim Lõuna-Saksamaa linn aga erinevalt Berliinist või Düsseldorfist jätab siiski armsa linnakese mulje. Ilmselt on tegu Lõuna fenomeniga, kesklinnad on väga kompaktsed ja enamused vaatamisväärsued on ka jalgasi kiiresti kättesaadavad, rääkimata u- ja s-bahnist, mille kasutamine on nädala pileti soetamisel väga soodne.

Hiljuti veetsin nädala Münchenis, elukohaks oli kristlik noortehostel otse kesklinnas Karlsplatzi serval, ka hind polnud kõige hullem – 12 eurot päev koos hommiku bufeega, kus sai endale ka (salaja) lõunavõileiva ja puuvilja kotti pandud.

Et Münchenis on palju näha, siis igaks päevaks jagub midagi, Münchenis asub väga huvitava koguga Etnograafia Muuseum, mis siasaldab kunsti Aafrikast, Indoneesiast, Lähis-Idast ja Ameerikatest. Lisaks väga põnevalt ülesehitatud Arheoloogia muuseum ja kunstihuviliste nii modernse kunsti kui varauusaegsete autoritega. Lisaks palju kauneid kirikuid, sünagooge ja galeriisid.

 

 

 

 

Omaette vaatamisväärsusteks on Münchenis ka pargid, suurim neist Inglise Aeg (Englischer Garten), kus võib mööda saata terve päeva, jalutades Diana templist Hiina tornini, sealt järve äärde ja tagasi ning süüa/juua Jaapani teemajas. Samuti avaneb mägisematelt kohtadelt nagu Diana templist imeline vaade linnale ja sealt kerkivatele tornidele. Lisaks on igapäevaselt Inglise Aia juures surfajad, kes kärestkulise jõe suudmel trikitavad.

 

 

 

Armastatuimad kohad päikese käes lõõgastumiseks on kindlasti Marienplatz ja Odeonsplatz, mille lähedal on ka Luuletaja aeg, kaunis labürint hekist, kuhu paigutatud palju-palju pinke kõikide lõunatajate jaoks, kes päikest nautida tahavad. Marienplatzilt läheb otse Odeonsplatzi suuna ska ostutänav, mille poodidesse end tundideks unustada võib, õnneks asub läheduses palju kohvikuid ja söögikohti, kus end turgutada.

 

 

 

Minu lemmikkohaks sai Frogis, Frozen Jogurthi, koht, kus sai topsi võtta ja ise end teenindada, st oma topsikesse nii palju puuvilju, komme, külmutatud jogurteid ja kastet mahutada, kui vähegi talenti on! Peale iga päev seal käimist, oleks võinud ehk sinna isegi tööle kandideerida, sest töö sai vägagi käppa.

 

 

 

München on kindlasti külastamist väärt!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga