Minu soovitus – üks nädal Küprosel

Kui te olete tavareisija ja peatute hotellis umbes nädala. Lennupilet: võimalik osta ühesuunapilet või edasi-tagasi. Ühe suuna pileti on võimalik hankida endale väga erinevas hinnaskaalas, kuid nt 235 euri (Tallinn-Kopenhagen- Larnaca). Tagasi lend Larnaca-Warsaw-Tallinn nt 297 euri (LOT airlines). Koht: Limassol, viietärni hotell kõigi mugavustega (hinna määrab see, milliseid teenuseid te oma hotellis veedetud aja jooksul kasutada soovite). Kindlasti võib valida vähema arvu tähtedega hotelli ja neid leidub viietärniliste hotellide läheduseski. Aeg: üks nädal (7päeva).

Nädala plaan:

1 päev – kohalejõudmine läbi Larnaca lennujaama, ca kell 1 päeval. Hotelliga tutvumine, ümbruskonnaga tutvumine, esimene ujumine hotellirannas, õhtusöök, õhtuoleng.

2 päev – Pafos, Lääne-Küprose linn. Reis ekskursiooniga või omal käel auto laenutamisega (auto laenutamine võib maksta ca 15 euri päev). Hääletamisest ma väga ei tea- autojuhid võtavad inimesi auto peale ka ilma hääletamata, kuid siin soovitaksin kindlasti turvaliseks jääda ja  enne auto peale minemist endamisi mõelda, mis on õige ja mis vale.

Pafos ei ole  mitte ainult linn omaette, mida külastada vaid sinna vahepeale jäävad veel mitmed kohad, mida kindlasti külastama peab. Nt jääb Limassoli ja Pafose vahele selline ajalooline paik nagu Petra toi Romiou (legendil põhinev).

Pafosel olles tasub kindlasti külastada kirikuid, samuti on Pafosel haruldane Pafos Bird and Animal Park. See park on haruldane selle poolest, et seal on võimalik tutvuda mitmete linnuliikidega, kes Küprosel pesitsevad. Küpros on tuntud oma mitmekesise linnuliigi poolest. Vahel võib ka juhtuda , et hommikul ei ärka sa mitte hotelliteenindajate kolistamise peale üles, kes su tuba soovivad korda teha vaid hoopis linnulaulu peale, mis kostab su akna taga!

Arvan, et selle külastuse juurde võib sobida ka Coral Bay ranna külastus, mis ei jää kaugele Pafose linnakeskusest.

Pafose lähedale (ca 2 km) jääb koht nimega The Tombs of the Kings, mis nõuab sissepääsupiletit (1.70 euro), kuid mis on suurepärane nö miiniväli imelise tasandikuga . The Tombs of the Kings omab kohta ka UNESCO World Heritage Site hulgas.

3 päev – Troodos. Kindlasti tasub sinna sõita autoga, kuid tasub mõelda ka ekskursioonigrupiga minemise peale. Hästi saab sinna ka bussiga.

Troodosel on kindlasti Värvitud Kirikutel (Painted churches) oma koht, mis kuulub samuti UNESCO World Heritage Site nimekirja hulka. Kõrgeim tipp Olympos (ca 2000 m). Milomery veejuga. Kykkos Monastery on selle koha üheks külastavamaks kohaks.

4 päev – nö city break Limassolis. Soovitatav on sõita bussiga (kaks euri päevapilet). Bussisõidu ajal näeb Vana-sadama piirkonda kui ka Uue- sadama piirkonda, kui juhtud bussiga lõpppeatuseni välja sõitma. Vahepeale jäävad Molos piirkond, Germasoya piirkond, “ostutänav“ jm. Limassoli loss ei ole kaugel Vana-sadama bussipeatusest, samuti mõned teised galeriid ja muuseumid (nt. Arheoloogia muuseum (3.40 euri pilet)) vahetus läheduses.

Kui reis septembrisse jääb, siis on võimallik külastada veinifestivali 6 euri eest, millele lisandub klaasiost 1,5 euri, kuid selleg on võimalik õhtu jooksul maitsta mitmeid erinevaid Küprose veine. Veinifestivalil on hea võimalus proovida ka tantsu viinamarjatünnis viinamarjade otsas, mis esialgu võivad küll libedad tunduda ja ebakindlust sulle pakkuda, kuid vähese ajaga tunned end juba muusikasse sisse elamas ja jalgealuselibeduse unustavat (ettevaatlik peab siiski edasi olema), kuigi ega tants ise väga rütmikas ei ole – hoopis mõnusalt aeglane chill.

5 päev – soovitavalt Nikosia reis. Selle reisi võib vabalt bussiga ette võtta, mis tähendab, et vaja on kahte bussipiletit… või ka kolme… sõltuvalt sellest, kui palju soovite Nikosias bussiga ringi sõita. Esimene pilet 2 euri Limassolis, et õige bussi peale minna oiges peatuses. Nikosia buss läheb maksma ca 8 – 10 euri ja Nikosia sisene bussipilet ei ole vast rohkem kui Limassoli linnasisene.

Nikosia pakub huvi kindlasti tänu oma jagatusele, mis tähendab, et teil on võimalik näha kahte erinevat linnajagu, millest üks on Kreeka-Küprose ja teine Türgi-Küprose piirkond. Samuti peab arvestama, et Nikosia, tänu sisemaale, omab kõrgemat temperatuuri kui mereäärsemad linnad. Linnaarhitektuur on vaatamisväärt ja kindlasti leiab erinevaid muuseume ja galeriisid ning hea taverna, kus proovida Küprose Souvlakit.

6 päev – ranna päev, mis tähendab, et reis võiks toimuda Agia Napale, kus teid ootavad ees valged liivarannad ja öö täis klubitamist. Agia Napale on samuti soovitav auto rentida, kuid võib ka bussiga minna. Autoga minnes on teil võimalik läbi astuda veel Governors beachilt ning hiljem, Agia Napa läheduses olevatest merekoobastest.

7 päev – lõõgastav päev hotelli läheduses, mereääres, Amathus Necropolis, rannakohvikus koos “Honey Rider” kokteiliga.
Merekoopad

 

 

 

 

 

 

 

Lend tagasi kodumaale. Iga aeg sobib, kuna isegi öösel Larnaca lennujaama jõudes, ei tunne sa, et koht on välja surnud. Mõned kohvikud ja poed on lahti, mis tähendab, et sul on võimalik lendu oodates üht-teist huvitavat veel proovida.

PS! Kohale on hea saabuda päevavalges. See annab sulle võimaluse kliimaga tutvuda ja samuti on võimalik näha ümbruskonda lennujaamast hotellini.

Minu soovitus hotelli eelistamiseks on kindlasti mugavus. Hotellis on olemas mitmed erinevad teenused teie sealolemise paremaks muutmiseks. Võimalik on valida erinevate hotellide vahel, millest mõned pakuvad nt. All-inclusive bakette, mis tähendab et hind sisaldab endas majutust ja ka söögikordi hotellis. Enamasti on hinnas hommiku- ja õhtusöök nö “rootsi lauas“.

Lahedat sooja puhkust maale, mida on võimalik armastama hakata!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *