Minu esimene välisreis: Soome-Rootsi 2006 augustis 3

Kui meenutan, seda aega tagasi, kui esmakordselt Soomes ja Rootsis käisin. See oleks nagu eile. Kuna seda matka ootasin südamega ja antud hetkel oli see nagu suur vaheldus ning ennast uues olukorras proovile panemine. Aasta 2006 jaanuaris tegin juba plaane, suveks õigemine heinatöö lõpetamiseks enesele puhkusereisi. Mul on eriline viis puhkamiseks, suht raske on minul reisida tehniliste vahenditega. Vaid seda kärssavat ja tossavat ning kütet rüüpavat tehnikat tuleb nii palju taluda, kui sihtkohta jõudmiseks, mis matkaalguspunktiks maha märgitud, et siis eelneva ajaarvestuse ja päevalise täpsusega ajaliselt jõuda matka lõpp-punkti Kemisse. Kõige sellega tegeles matkajuht Urve Madar, kellel oli uuritud väljuvate rongide ajad, piletihinnad ning sobivad paigad ööbimiseks. See on tegelikult mahukas ning hästi läbimõeldud pikema matka puhul väga oluline. Et teavitada kogu gruppi, milline on teekond ja millised raskused tuleb teel olles võita. Matkajuhiks kogenud Urve Madar oli teinud suure töö ja seda ta ka rääkis ning püüdis kokkusaamistel meile ühte kui teist jagada. Matkama ei saa minna, kui pole grupiga läbi arutanud marsruute, toiduvarustust, kes telgi võtab, et ei tekiks seda efekti, et ühel või teisel inimesel ületab kaasas kantava varustuses sobivat ja taluvat koormust. Millised toiduained keegi pidi võtma. Selleks see eelnev töö, koos käimise kohaks oli Urve kodu Nõmmel. Minu reisijutu sisu aitab täiendada Rutt Elbi poolt talletatud cd-le pildid. Mina ise tookord olin rohkem vaimustust ning reisi kärsitust põdesin ning unustasin kiiruga kodus oleva fotoka maha.
3 KOMMENTAARI

  • Reemet Ruuben kommenteeris

    Ilusad pildid jäävustatud Soomest:)

  • Maarja . kommenteeris

    tundub mõnus ettevõtmine olevat, jalgratastega maad avastada on ikka üsna teistsugune kui niisama vanalinnas jalutada ja turist olla

  • Sigrid Laev kommenteeris

    Kirikud on tõesti oma paigale väga iseloomulikud ja tore vaatepilt.. See eelviimane pilt kirikust on väga sarnane Umea väiksele linnale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *